Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Fatih-Hisar Yurtları Kermesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi

Fatih-Hisar Yurtları Kermesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi

Erzincan Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Dernekleri tarafından geleneksel olarak 10.su yapılan  Fatih- Hisar Yurtları Kermesi açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi.
Erzincan Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Dernekleri tarafından yurtlarda kalan öğrenciler yararına Fevzi Paşa Caddesi Müftülük Binası karşısında kermes açıldı.
Geleneksel olarak 10.su yapılan Fatih- Hisar Yurtları Kermesi açılışına Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Erzincan İl Müftü Yardımcısı Harun Özkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İl Müftü Yardımcısı Harun Özkan’ın okuduğu duanın ardından kermesin açılışı gerçekleşti.
Kermeste kadınların 1 yıl boyunca yaptıkları el emeği danteller, el işleri,
mutfak eşyaları, tekstil ürünleri, tül-perde-güneşlik, her türlü küçük ev aletleri, kilim, paspas başta olmak üzere istenilecek her türlü malzeme mevcut.
Memleketin evlatlarına, milletine, bayrağına, kitabına hizmet edecek hayırlı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak isteyen herkesi kermese davet eden Erzincan Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Dernekleri Koordinatörü Yusuf Atmaca yaptığı açıklamada; ”Erzincan Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneklerinin açmış olduğu kermesimiz halkımızın hizmetine sunulmuş bulunmaktadır. Fatih- Hisar, Nevzat Demir Kaya. Valide Sultan kız öğrenci yurdumuz ve diğer yurtlarımızın koordinatörü olarak bütün Erzincan’ı bu kermesimize davet ediyoruz. Bu kermesimizde 1 sene boyunca hanım efendi kardeşlerimizin el emeği göz nuru dökerek yapmış oldukları çok güzel kaliteli işlemeler, düğün yapacak kardeşlerimize çeyiz malzemesi olacak çeyiz malzemeleri ve ne isterlerse bulabilecekleri en kaliteli malzemeleri en ucuz şekilde alabilirler, gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Bununla da bu memleketimizin evlatlarına, milletimize, bayrağımıza, kitabımıza hizmet edecek hayırlı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmuş olurlar. Hem hayır yapmış olurlar hem de alışveriş yapmış olurlar. ” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …