22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Geleceğe Dair Umut Projesi” tanıtıldı

“Geleceğe Dair Umut Projesi” tanıtıldı

Erzincan ESOB ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı arasında imzalan ‘Geleceğe Dair Umut Projesi”adlı projenin tanıtım toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda kursiyerlere sertifikaları verildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan “Dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ile istihdam edilebilirliklerini geliştirmesi operasyonu” hibe programı kapsamında desteklenen “Geleceğe Dair Umut Projesi” tanıtım programına Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayati Gürkan, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü ve Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhekimoğulları ve kursiyerler katıldı. Düzenlenen programda konuşan Erzincan Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon şu ifadelere yer verdi. Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Mali Yardımlar Başkanlığı ile 15 bin Auro’su kurumumuz tarafından karşılanan toplam bütçesi 135 bin Avro olan yaklaşık 564 bin lira bütçeli “Geleceğe Dair Umut Projesi” kapsamında 25-65 yaş arasında işsiz bayanlara ve engellilere yönelik mesleki eğitim kursları düzenleyerek 91 kişiye Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar verilecektir. Ayrıca yeni işyeri açmak isteyen fakat finasman sorunları yaşayan kadın girişimcilerimize KOSKEP onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenleyerek 60 bayan girişimci sertifika alma hakkı kazanmıştır dedi. Limon, Esnaf Odaları Birliğimizin toplumsal sorumluluğu kapsamında ilimizdeki resmi kurumlara ve rehabilitasyon merkezlerinde toplumsal cinsiyetliği ve engelli haklarıyla ilgili toplamda 438 kişiye seminerler düzenlenmiştir. “Geleceğe Dair Umut Projemiz” iki bin civarındaki proje içerisinde ilk 38’e girerek büyük başarıya imza atmıştır. Projemizde mesleki eğitim alan kursiyerlerimizin aldıkları eğitim ile esnafımızın işletmesinde ve kamu kurumlarında istihdam edilmesine katkı sağlayacaktır dedi. Ardından konuşan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü ve Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhekimoğulları ise şu ifadelere yer verdi.
Milli Eğitim Bakanlığımızın yetişkin, yaygın kanadını temsil eden daha öncede çıraklık ve yaygın eğitim genel müdürlüğü olarak bilinen şuan da hayat boyu öğrenme genel müdürlüğü olarak devam eden bir sürecin, bir çalışmanın, bir projenin devamındayız. Genel müdürlüğümüzün ülke genelinde 1000’den fazla kurum ve kuruluşu yine 3000’den fazla 3156 modülü ile 81 ilimizde ve tüm ilçelerimizde iş ve işlemleri faaliyetleri devam etmektedir. Hayat boyu öğrenme genel müdürlüğünün bu kapsamda, bu çerçevede öğretmen, öğrenci, mevzuat, müfredat kapsamında yaptığı iş ve işlemler ve yürüttüğü projelerden birisi de bugün bu salonda birlikte sonlandıracağımız çalışmadan oluşuyor dedi. Konuşmaların ardından sertifika törenine geçilerek kursiyerlere sertifikaları verildi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …