2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Geleneksel çocuk oyunları şenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı

Geleneksel çocuk oyunları şenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı

Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Geleneksel Çocuk Oyunları uygulamalı bilgilendirme tanıtım toplantısı yapıldı.
Yatılı Bölge Ortaokulu spor salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme tanıtım toplantısına Tercan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yahya Güneş, Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği İl Organizasyon Komitesi Üyeleri Beden Eğitim Öğretmenleri Murat Yalçınkaya,Fatih Seser,Fatih Limon,ilkokul idarecileri,sınıf öğretmenleri,ortaokul idarecileri,beden eğitimi öğretmenleri katıldı. Toplantıda yapılacak faaliyetler ve çalışmalar konusunda bilgilendirme yapılarak fikir alışverişinde bulunuldu. şenlikte yapılacak olan yarışma ve gösterilerle ile ilgili bilgiler ve neler yapılacağı anlatıldı.
Toplantının açılışında konuşan,Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yahya Güneş,bu tür etkinliklerin Tercan’da yapılmasının son derece önemli olduğunu belirterek, “Geleneksel çocuk oyunlarımız, oyun çağında ki gençlerimize kazanma ve kaybetme güdüsünü bir kenara bırakıp kurallara uyma, kendilerini hayata hazırlama, aitlik duygusu oluşturma gibi kazanımlar aşılar. Eğlenirken birlikte hareket etmeyi sağlayarak çocukların yeteneklerini sergilemelerine imkan kazandırır. Çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan Geleneksel çocuk oyunları son yıllarda yapılan çalışmalarla iyi bir noktaya gelecektir” dedi.
UYGULAMALI EĞİTİM YAPILDI
Bilgilendirme tanıtım toplantısında Çeşitli Geleneksel Çocuk Oyunları tanıtıldı. uygulamalı tanıtım yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri Murat Yalçınkaya,Fatih Sesesr ve Fatih Limon öğretmen ve öğrencilere unutulmaya yüz tutan geleneksel oyunlar hakkında bilgi verdi. Geleneksel çocuk oyunları tanıtılırken öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Toplantının sonunda beden eğitimi öğretmenlerinin şenlik hakkındaki soruları yanıtlandı.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …