25 Nisan 2022 ,Pazartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Geleneksel çocuk oyunları şenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı

Geleneksel çocuk oyunları şenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı

Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Geleneksel Çocuk Oyunları uygulamalı bilgilendirme tanıtım toplantısı yapıldı.
Yatılı Bölge Ortaokulu spor salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme tanıtım toplantısına Tercan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yahya Güneş, Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği İl Organizasyon Komitesi Üyeleri Beden Eğitim Öğretmenleri Murat Yalçınkaya,Fatih Seser,Fatih Limon,ilkokul idarecileri,sınıf öğretmenleri,ortaokul idarecileri,beden eğitimi öğretmenleri katıldı. Toplantıda yapılacak faaliyetler ve çalışmalar konusunda bilgilendirme yapılarak fikir alışverişinde bulunuldu. şenlikte yapılacak olan yarışma ve gösterilerle ile ilgili bilgiler ve neler yapılacağı anlatıldı.
Toplantının açılışında konuşan,Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yahya Güneş,bu tür etkinliklerin Tercan’da yapılmasının son derece önemli olduğunu belirterek, “Geleneksel çocuk oyunlarımız, oyun çağında ki gençlerimize kazanma ve kaybetme güdüsünü bir kenara bırakıp kurallara uyma, kendilerini hayata hazırlama, aitlik duygusu oluşturma gibi kazanımlar aşılar. Eğlenirken birlikte hareket etmeyi sağlayarak çocukların yeteneklerini sergilemelerine imkan kazandırır. Çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan Geleneksel çocuk oyunları son yıllarda yapılan çalışmalarla iyi bir noktaya gelecektir” dedi.
UYGULAMALI EĞİTİM YAPILDI
Bilgilendirme tanıtım toplantısında Çeşitli Geleneksel Çocuk Oyunları tanıtıldı. uygulamalı tanıtım yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri Murat Yalçınkaya,Fatih Sesesr ve Fatih Limon öğretmen ve öğrencilere unutulmaya yüz tutan geleneksel oyunlar hakkında bilgi verdi. Geleneksel çocuk oyunları tanıtılırken öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Toplantının sonunda beden eğitimi öğretmenlerinin şenlik hakkındaki soruları yanıtlandı.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …