15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Geleneksel İmam Hatip Anadolu Lisesi Kermesi’nin Üçüncüsü Yapıldı

Geleneksel İmam Hatip Anadolu Lisesi Kermesi’nin Üçüncüsü Yapıldı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen İmam Hatip Anadolu Lisesi kermes etkinliği gerçekleştirildi. Gerçekleşen kermese ilgi yoğundu.
Her yıl düzenli olarak yapılmaya başlanan İmam Hatip Anadolu Lisesi Kermesi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Öğrencilerin evlerinde hazırladıkları yiyecek ve el işi ürünleri ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.
Kermes etkinliğinde elde edilecek gelir ile dar gelirli öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılacak.
Düzenlen kermes etkinliğine katılan öğrenci velisi Celal Aydın, İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde öğrenci velisi olmanın gurur verici bir şey olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “İmam hatip lisesinin her yıl düzenlemiş olduğu geleneksel kermese katıldık bu gün. Bir veli olarak burada bulunmaktan gayet mutluyum. Öğrenci velisi olmak da ayrıca gurur verici bir şey. Benim öğrencim bu okulda bulunuyor ve bu kermese bir hafta önceden hazırlanmaya başlamıştı. Evdeki hazırlıkların yanı sıra burada satılabilecek ürünleri kendi çabasıyla kendi gayretiyle getirdi. Bu kermesteki gelir okuldaki dar gelirli öğrencilere katkı sunacak.”
Kermesin açılışını yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, kermes etkinliği ile öğrencilerin hem diyaloglarını geliştirdiğini hem de el becerilerini arttırdıklarını söyledi.
Orhan Bulut açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlemiş olduğu programa bizlerde katıldık. Artık geleneksel hale geldi kermes açılışları. Buradaki öğrencilerimizin yapmış oldukları gerek yiyecek gerek el işi çalışmalar şile ilgili ürünleri gezdik. Yiyeceklerinden tattık ellerine sağlık çok güzeldi. Bu kermesler hem öğrencilerin el becerilerinin gelişmesi hem de birbirileri ile olan diyalogları için önemli. Bu yüzden okul idaresini tebrik ediyorum. Bu geleneksel yapılan kermesin Erzincan’ımıza ve okulumuza hayırlı olmasını diliyorum.
Eski bir İmam Hatip Lisesi Mezunu olan Adalet ve Kalkınma Partisi Erzincan Kadın Kolları Başkanı Samime Özker ise, kermes etkinliğinde eski öğretmenleri ile karşılaştığını ve bunun kendisini ziyadesiyle mutlu ettiğini ifade etti. Velilerin öğrencilerini İmam Hatip Liselerine gönderme konusunda daha duyarlı davranmalarını isteyen Özker şunları söyledi; “Bizler de çok mutlu olduk. Zaten bu okul benim de mezun olduğum okul burası. Burada 15 yıl önceki öğretmenlerime rastlamak beni ayrıca mutlu etti. Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum. Erzincan halkımızın da çocuklarını imam hatip liselerine gönderme konusunda kesinlikle tereddüt etmemelerini çok yönlü yetişmeleri açısından imam hatibin çocuklara yetebileceğini ve bu okullarımıza göndermelerini tavsiye ediyorum. Okul yönetimimiz ve tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”
Kermes açılış programına katılan Erzincan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yahya Tekin ise açıklamasında, kermese katılan öğrenci ve velilere teşekkür ederek, kermesin hayırlı ve bereketli olması dileklerinde bulundu.
Son olarak açıklamalarda bulunan İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Harun Yahya, Erzincan’da 40 Bin kişilik bir aile olduklarını dile getirerek, velilerin öğrencilerini İmam Hatip liselerine yönlendirmelerini istedi. Harun Yahya açıklamasında; “Geleneksel hale getirdiğimiz ve bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz kermesimizi açtık. Çok güzel geçti. Biz şunu istiyoruz, bu kermeste amacımız imam hatip lisesi olarak büyük bir aileyiz. 100 Binlik Erzincan şehrinde yaklaşık 40 Bin kişiyi etkileyen bir aileyiz. Gücümüzü göstermek istiyoruz. Kermes aracılığı ile velilerimize şunu söylemek istiyoruz, TEOG’dan yeni çıktı öğrencileriz, tercih zamanı. Bizlere güvensinler öğrencilerini bizlere yönlendirsinler. Gözleri de arkada kalmasın. Kermesimize katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Yapılan konuşmalarına ardından sergilenen yiyecek ve el işi ürünler gezildi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …