23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gençlerden Anlamlı Etkinlik

Gençlerden Anlamlı Etkinlik

Erzincan’da devlet koruması altındaki çocukları Ramazan Ayı’nın son günleri Üniversiteli gençler unutmadı. Minik çocukların mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu.
Üniversiteli gençler ise bu tür etkinliklerin onların yalnız olmadığını hissettirmek adına önemli olduğunu söylediler.
Erzincan’da bir alışveriş merkezinde yaklaşık 20 kadar çocuk Üniversiteli gençlerin bir araya gelmesiyle önce iftarda buluştular.
Daha sonra ise alışveriş merkezi içerisindeki eğlence merkezilerinde doyasıya eğlenen minik çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
Bu tür etkinlikerin yetim çocuklar için önemli olduğunu belirten gençler ise; “Bizler burada onların yalnız olmadığını hissettirmek adına böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizi gerçekleştirirkende hiçbir siyasi bir parti veya sivil toplum kuruluşu adına gerçekleştirmedik. İnşallah onlara bir nebze de olsa faydamız olmuştur. Burada bizler öncelikle onlarla iftar açtık ve daha sonra alışveriş merkezi içerisindeki çocuklara özel olan eğlenme merkezilerinde onlarla vakit geçirdik. Bizler içinde iyi oldu. Çünkü onların yüzündeki tebesümü görmek bizleri de mutlu etti. Ayrıca Aile, Sosyal ve Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Sitesi Müdürülüğü’ne de desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. İnşallah bu tür etkinliklerimizi ilerleyen zamanlarda da gençler olarak devam ettireceğiz” dediler.
Minik çocuklar ise gerçekleşen etkinlikle birlikte çok eğlendiklerini belirterek onları bugünde unutmayan ağabey ve ablalarına teşekkür ettiler.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …