Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gül: Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Gül: Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Gül mesajında; “Mübarek Ramazan Bayramını tüm İslam Alemi ile birlikte idrak etmenin, bayramın bereketini ve sevincini tüm Müslüman kardeşlerimizle paylaşmanın hazzını yaşıyoruz.
Bu özel bayram günleri inşallah ömrümüzün bütününe yayılsın ve bizleri sevinç, bereket içinde bıraksın.
Tüm müslümanlar olarak bir ay boyunca oruç tuttuk ve ibadetlerimizi yerine getirdik. Şimdi de Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Kardeşliğin, birlik ve beraberliğimizin temsili olan dini bayramlarımız bütünleşmemize ve İslam kardeşliğine vesile olsun inşallah. Ramazan Bayramı ülkemizin yanısıra Doğu Türkistan, Myanmar, Nijer, Gazze, Filistin, Suriye, Irak, Somali, Katar ve dünyanın birçok yerinde zulüm gören Müslüman kardeşlerimize de kutlu olsun.
Karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşliğin yoğun olarak yaşandığı Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluğunu yaşıyoruz.
İman kardeşliğinin kendini gösterdiği, bütün değerleri barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Ramazan Bayramı, insanların birbirleri ile olan dargınlıklarını unuttuğu ve kardeşçe kucaklaştıkları zamanlardır.
Bayramlar her yıl yaşanan sıradan tatil günleri değil, toplumsal birliğin hatırlandığı dayanışma günleridir.
Yoğun yaşam temposu içinde dostlarımızı, akrabalarımızı arama, onlarla görüşme fırsatı bulamayan bizlere, birlikte olma imkanı vermektedir.
Bayramlarda varlık sebebimiz olan anne ve babalarımızı, bizimle birlikte hayatın yükünü taşıyan eşlerimizi, evlerimizin neşesi olan çocuklarımızı sevgiyle saralım. Yetimlerin, yoksulların, yaşlılarımızın, ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimizin bayramı olalım.
Bu mübarek günlerin tüm insanlığa barış ve sevgi getirmesini temenni ederek İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, ülkemiz ve milletimiz için huzurlu nice bayramlar dilerim” dedi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …