15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gül: Tüm Erzincan halkını bekliyoruz

Gül: Tüm Erzincan halkını bekliyoruz

Memur-Sen olarak 81 ilde gerçekleştirilen, ”Memur-Sen’e Davet, Tercihimiz Evet” başlıklı konferans 1 Mart Çarşamba günü Saat:18:30 da Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilecek. Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül tarafından Konferansa Memur-Sen Hizmet kollarına bağlı üyeler, kamu çalışanlar, STK’lar ve tüm Erzincan halkı davet edildi.
“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” buluşmaları 81 ilde yapılmaya başlandı.Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen, il buluşmalarında “1 Milyon 111 Bin üye hedefi” referandumda “evet” tercihiyle çalışmalar yürütecek.
Kurulduğu günden itibaren duruş ve ilkelerinden ödün vermediklerini, her zaman hakkın, haklının, mazlumun ve mağdurun sesi olduklarını söyleyen Gül “Türkiye’nin en kritik dönemeçlerinde milletin beklentileriyle örtüşen tercihlerde bulunan Memur-Sen, 15 Temmuz darbe gecesinde ülkemize operasyon çekmek isteyenlere karşı tereddüt etmeden 1 milyon üyesini büyük bir cesaret ve ferasetle darbecilerin önüne çıkarmış ve millet iradesinin yanındayız demiştir” şeklinde konuştu. Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, referanduma ilişkin tercihlerini “evet” olarak açıklayan Memur-Sen Genel Merekezimiz tarafından konferans vermek üzere konuşmacı olarak Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Levent Uslu ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Sayın Mürsel Turbay’ın Erzincanlı’lar la ile buluşacağını belirterek, “16 Nisan’da yapılacak referandum da neden ‘evet’ dediğimizi anlatmak, ‘evet’in ülkemizin geleceği ile ilgili kıymetini vurgulayacaklar.” diye konuştu
Memur-Sen’in referandum da tercihinin “evet” olacağını vurgulayan Gül, şöyle devam etti:
“Yeni Türkiye; barış ve kardeşlikle aydınlanmış geleceğe doğru hep birlikte el ele, birlik ve beraberliğin güçlendiği, kardeşlik ikliminin hakim olduğu ve adaletin tam anlamıyla tesis edildiği bir ülke olacaktır.
Ülkemizin siyasi istikrarsızlıkla darbe ve darbe teşebbüsleri ile karşı karşıya kalmaması, antidemokratik süreçlerin tekrar yaşanmaması için 16 Nisan’da tercihimiz ‘evet’ olacaktır.
Bu kapsamda Konferansa konuşmacı olarak Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Levent Uslu ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Sayın Mürsel Turbay katılacağı toplantıya tüm Erzincan halkını bu tercihimizi daha yüksek sesle haykırmak için Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’na bekliyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …