23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Harmantepe Köyünde Kursiyerler El Emeklerini Sergiledi

Harmantepe Köyünde Kursiyerler El Emeklerini Sergiledi

Çayırlı Halk Eğitim Merkezi tarafından Harmantepe köyünde açtığı makine nakışları kursuna katılan kursiyerlerin  el emeği göz nuru  eserleri sergilendi.
Köy okulunda düzenlenen serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muhammet Güneş,şube müdürü ArifAyaz,İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muammer Doğan,okul müdürleri,öğretmenler ve köy sakinleri katıldı.
Serginin açılışında konuşan, Çayırlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muammer Doğan,yediden yetmişe eğitim ilkesine göre hareket eden Halk Eğitimi Merkezlerinde iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesinin hedeflendiğini söyledi. Her yerde, herkes için eğitim parolası, usta öğreticileri ve diğer personeli ile çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Doğan, ” 2016/2017 eğitim öğretim döneminde Harmantepe köyünde açılan kursumuzda usta öğretici Hatice Bahadır tarafından makine nakışları kursunda toplam 25 kursiyere eğitim verilmiştir.Yürüttüğümüz eğitim çalışmalarımızda, kültürel ve sosyal faaliyetlerimizde, toplumumuzu desteklemek ve güçlendirmek gayesindeyiz. Bu yılki eğitim öğretim faaliyetlerimizde kurslarımıza ilgi gösteren kursiyerlerimize ve gayretlerini esirgemeyen hocalarımıza teşekkür ediyorum. Harmantepe köyümüzde açmış olduğumuz kurs sonunda kursiyerlerimizin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan sergimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.
Açış kurdelasının kesilmesinin ardından kursiyerlerin yıl boyunca yaptığı el emeği göz nuru çalışmaları halkın beğenisine sunuldu.
25 kursiyer tarafından hazırlanan el emeği göz nuru çalışmalar katılımcılar büyük beğeni topladı.Sergisinde de sergilenen çalışmalar davetliler tarafından yakın ilgi gördü.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …