23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Hayırsever İşadamı Tarihi Camiyi Restore Ettiriyor

Hayırsever İşadamı Tarihi Camiyi Restore Ettiriyor

İşadamı Turgut Güneş Kargın beldesinde bulunan 80 yıllık tarihi camini restorasyon çalışması başlattırdı.
Tercan ilçesine bağlı Kargın beldesinde hayır, hasenat denince akla gelen isimlerden olan hayırsever iş adamı Turgut Güneş, memleketine olan borcunu ödeme konusunda yine fedakarlıkta bulunmayı ihmal etmedi.
İş adamı Turgut Güneş, Kargın beldesinde bulunan 80 yıllık tarihi Kargın Camini restore ettiriyor. Caminin çevre düzenini ve duvarları ile içerisinin tamamını restorasyon yapılacak. Yapılan çalışmalar  sonrasında cami daha modern olarak hizmet verecek. Caminin restorasyonu için yaklaşık 400.000 Tl harcama yapılacak. Tercan İlçe Müftüsü İsmail Geren, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Tercan İlçe Müftüsü, İsmail geren, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,” Kargın beldemizde bulunan ve yaklaşık 80 yıllık bir maziye sahip camimiz aslına uygun olarak hayırsever iş adamı Turgut Güneş tarafından restore ettiriliyor. Camii içerisinde namazın maneviyatına uygun olarak eda edilmesini sağlayacak şekilde geniş kapsamlı bir restorasyon çalışması başlatıldı. Ramazan ayına yetiştirilmesi planlanan çalışmalar sürdürülmektedir. Caminin ,ç ve dış  kısımları ile cami mefruşatı tamamen yenilenerek aslına uygun hale getirilmesi planlanmaktadır. Kargın camiinde bugüne kadar hiçbir bakım, onarım ve tadilat çalışması yapılmamıştır. Başlatılan bu çalışmanın tamamlanmasıyla camimiz yeni imajıyla halkımıza hizmete devam edecektir. Bu çalışmalara maddi ve manevi katkı sağlayan Kargın’lı iş adamı Turgut Güneş’e  ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …