15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Hayırsever İşadamları Kemah’a Anaokulu Yapacak

Hayırsever İşadamları Kemah’a Anaokulu Yapacak

Erzincan’da hayırsever işadamları tarafından eğitime destek verilmeye devam ediliyor. Erzincanlı hayırsever işadamı Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim tarafından Erzincan’ın Kemah ilçesine yaptıracağı anaokulu için protokol imza töreni düzenlendi. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’da, 2017 yılı içerisinde eğitime dördüncü katkıyı yapan hayırsever işadamı Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim ile anaokulu protokolü imzaladı.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’da, 2017 yılı içerisinde eğitime dördüncü katkıyı yapan hayırsever işadamı Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim ile anaokulu protokolü imzaladı.
Erzincan’da hayırsever işadamları tarafından eğitime destek verilmeye devam ediliyor. Erzincanlı hayırsever işadamı Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim tarafından Erzincan’ın Kemah ilçesine yaptıracağı anaokulu için protokol imza töreni düzenlendi. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, törende yaptığı konuşmada, Erzincan’a bununla birlikte hayırsever işadamlarımız tarafından dördüncü eğitim kurumunun yapılacağını söyleyerek, protokolün hayır yapmak isteyen tüm hayırseverlere örnek olmasını istedi.
Erzincan’ın Kemah ilçesinde Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği 40. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Şehit Burak Cantürk 2017 Sezonu etkinliklerinde gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan, hayırsever işadamı Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim, Erzincan için katkılarının devam edeceğini belirterek, Kemah’a yapacakları anaokulunun hayırlı olmasını diledi.
İmza töreninin ardından hayırsever işadamı Hamit Erim’i tebrik eden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 2017 yılı içerisinde hayırsever işadamları tarafından 4’üncü eğitim kurumunun temelinin atılacağını söyledi. 5 derslikli olarak inşa edilecek anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim sezonuna yetişeceğini söyleyen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, konuşmasında okul öncesi eğitimin önemine değinerek, Erzincan’ın eğitimdeki başarı tablosunu ele aldı.
Konuşmasını sürdüren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’da eğitimde kısa sürede gelinen noktanın sevindirici olduğuna dikkat çekerek, bunu daha üst seviyelere taşıyıp ve bu başarıyı kalıcı kılmak için hep birlikte çalışılması gerektiğine vurgu yaptı.
“Geçtiğimiz yıl Sayın Başbakanımızın okul öncesi eğitimi zorunlu yapmayı düşünüyoruz demesi ile birlikte biz Erzincan’da bu konuda hemen bir çalışma başlattık. 3 yaş, 4 yaş ve 5 yaş sınıfında Erzincan Türkiye birincisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığımız da zorunlu eğitimde pilot bölge olarak Erzincan’ı seçti. Önümüzdeki yıl 5 yaşlarda okul öncesi eğitim zorunlu. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında milli eğitimde lise sonu sınıf öğrencilerini yaz döneminden okula başlattık, bunun neticelerini aldık. İlimizde TEOG’da 65 tane şampiyonumuz çıktı. Bu bizi gururlandırdı. Türkiye sıralamasında il olarak 55’inci sıradan 5’inci sıraya çıktık. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 8’inci ve 12’inci sınıf öğrencilerimiz için yaz hazırlık kurslarımız açık olacak. Hedefimiz Türkiye birinciliği. Oraya çıkmaktan ziyade orada kalmanın da ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Çocuklarımız bizim okullarımızda bizim öğretmenlerimizle ne kadar başarılı olduğunu gördük” dedi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …