24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Heb: Turizm Haftası etkinliklerini hep birlikte kutlayacağız

Heb: Turizm Haftası etkinliklerini hep birlikte kutlayacağız

Erzincan Kültür ve Turizm İl Müdürü Arda Heb 15-22 Nisan Turizm Haftası ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi ve Turizm Haftası’nı kutladı. Erzincan’da Turzim Haftası’nın dolu dolou kutlanacağını belirten Heb; “15-22 Nisan tarihleri arasında ilimizde Turizm Haftası etkinliklerini hep birlikte kutlayacağız” dedi.
Düzenlenecek olan etkinlikler hakkında bilgi veren Heb, “Her yıl olduğu gibi bu yılda 15-22 Nisan tarihleri arasında ilimizde Turizm Haftası etkinliklerini hep birlikte kutlayacağız. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak bu yıl birçok etkinlik hazırladık.
İlimizin doğa sporları, kış sporlarını, inanç turizmini ve eko turizmini tanıtmak amacıyla bu yıl farklı programlar tertipledik. Programlarımız Yöresel Yemek Yarışması ile başladı. Bu yıl 8’incisini düzenledik. Akabinde 18.04.2017 günü açılış programımız olacak. Kortej yürüyüşü yapılacak. Daha sonra okullarla ilgili liselerimizin ve yüksek okulumuz öğrencilerine ilimizin turistik yerlerinin gezdirilmesi programı olacak. Perşembe günü akşam inanç turizminde Erzincan Evliyaları adlı Erzincan Belediyesi ve Müftülüğümüzle ortaklaşa hazırladığımız konferans Müftülük konferans salonunda yapılacak. İnanç Turizminde Erzincan Evliyaları programına tüm hemşerilerimizi bekliyoruz. Cumartesi günü doğa sporları severleri adrenalin tutkunlarını Ekşisu Mesire alanına bekliyoruz. Orada yamaç paraşütü etkinliğimiz ve off road etkinliklerimiz olacak. Cumartesi günü saat 14.00 da yapılacak bu etkinliğimiz. Aynı gün akşam saat 18:00 da Erzincan Türkileri isimli bir programımız düzenlenecek. Bu programda da ilimize ait türküler ve deyişler seslendirilecek. İnşallah hep birlikte dolu dolu bir program geçireceğiz” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …