23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Heybeli Köyü Cemevi ve Kültür Merkezi’nin açılışı yapıldı

Heybeli Köyü Cemevi ve Kültür Merkezi’nin açılışı yapıldı

Erzincan Merkeze bağlı Heybeli Köyü Cemevi ve Kültür Merkezi’nin açılışı yapıldı.
Heybeli köyü sakinleri tarafından yapılan Cemevi’nin açılış töreni Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.
Düzenlenen törene Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuyğun ile eski Cem Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Ali Rıza Uğurlu ile köy halkı katıldı.
Törende konuşan Cem Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Eski Başkanı Ali Rıza Uğurlu yaptığı konuşmada düşmanlığın şimdiye kadar kimseye bir şey kazandırmadığını bundan sonrada kazandırmayacağını belirtti. Uğurlu, “Ötekileştirme ülkemizin düşmanlarının ekmeğine yağ sürmüştür bugüne kadar. Bundan sonrada sürecek. Bu konuyu tabii ki istismar edecekler. Çocuklarımıza aleviliğin İslam anlayışı verecek tek bir okulumuz yok ama şu an İstanbul’da bir iş adamımızın gayretiyle devletin de katkısıyla okul yapılıyor. Lise düzeyinde bir okul yapılıyor. İnşallah bu sene eğitim öğretime açılır. Bu eksiklikte en azından giderilmiş olacak dedi. Cemevinin inşasında desteklerini esirgemeyen Erzincan Valisi Ali Arslantaş’a teşekkürlerini iletti.
Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuyğun ise yaptığı konuşmada Erzincan’ın alevisiyle, sünnisiyle birlik ve beraberliğin şehri olduğunu kaydetti.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş yaptığı konuşmada, Cemevinin inşasına emek veren herkese teşekkürlerini ileterek, Cemevindeki bazı eksikliklerinde önümüzdeki dönem içerisinde çözüleceğini kaydetti.
Yapılan konuşmaların ardından Heybeli Köyü Cemevi ve Kültür Merkezi’nin açılışı yapıldı. Ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş, hizmete açılan Cemevini gezerek, hayırlara vesile olmasını diledi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …