22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Hızır Cemi gönülleri bir araya getirdi

Hızır Cemi gönülleri bir araya getirdi

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve beraberindeki bazı kamu kurum müdürleri her yıl 3 gün süren ibadet orucunun ardından yapılan Hızır Cemi’ne katıldılar.
Erzincan merkeze bağlı Ulalar Beldesinde ki Cem ve Kültür Evi’nde düzenlenen Hızır Cem’inde belde sakinleri, Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı ve beraberindeki kamu kurum müdürlerini Cemevi’nde ağırlayarak, Hızır Cemleri ile deyişler söyleyerek, dua ettiler. Belde sakinleri Hızır Cem’i için hazırladıkları lokmalarını kendilerini ziyaret eden, Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve beraberindeki kamu kurum müdürleri ile paylaştılar.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Hızır Cem’in de Zakirlik hizmetini yapan Erzincan merkeze bağlı Ulalar Beldesi Cemevi dedesi Rıza Aydın ve ibadet erkânı belde sakinleri ile görüşerek, ibadetlerinin kabul olmasını dilediler.
Cemevi dedesi Rıza Aydın ve belde sakinleri Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın ziyaretlerinden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek, kendilerine teşekkür ettiler.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …