15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ HÖH Erzincan İl Başkanlığı Zulme Sessiz Kalmadı

HÖH Erzincan İl Başkanlığı Zulme Sessiz Kalmadı

Halk Özel Harekatı Erzincan İl Başkanlığı tarafından “Ninnilerle uyutulması gereken bebeklerin Kimyasal Gazlarla uyutulduğu bir dünyada susmak alçaklıktır sloganıyla ölenler için Erzincan Cumhuriyet meydanında Kur’an Tilaveti ve Dua programı düzenledi.
15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan ihanet girişiminden sonra ortaya çıkan milli diriliş ruhunu canlı tutmak, Milli ve Manevi değerlerimize sahip çıkmak adına Yenikapı Ruhunu canlı tutmak, halkın milli şuurunun bilinçlendirilmesi yönünde, kamu yararına faaliyetler yapmak ve sosyal projeler üretmek amacı ile kurulan Halk Özel Harekatı tarafından Suriye’de kimyasal gaz kullanılarak onlarca çocuğun ölümüne sebep verilmesi dolayısıyla program düzenlendi.
Halk Özel Harekatı Erzincan İl Başkanı Zafer Kaya düzenledikleri program ile ilgili olarak kısa bir açıklama yaptı.
Kaya yapmış olduğu açıklamasında; “Bilindiği üzere Suriye’de ve dünyanın çeşitli bölgelerinde Müslümanlara karşı insanlık dışı uygulamalar devam ediyor.
Peygamber Efendimizin Buyurduğu üzere ; Sizden herhangi biriniz bir kötülük gördüğünde onu eliyle değiştirsin.
Eğer buna gücü yetmiyorsa diliyle, buna da gücü yetmezse kalbiyle buğuz etsin buyurmuşlardır. Bizlerde burada dilimizle ve kalbimizle bir kötülüğü düzeltmek amacıyla Erzincan Halk Özel Harekatı olarak siz değerli dostlarla bir araya geldik.
Kaya sözlerinin devamında; Suriye’de kimyasal gazlarla şehit edilen yavrularımıza ve dünyanın çeşitli yerlerinde Müslüman din kardeşlerimize yapılan zulme sessiz kalmamak adına bir kez daha siz değerli gönül dostlarımızla birlikte dün olduğu gibi bugün de yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim.
Rabbim Ülkemizde ve tüm dünyada hainlere zalimlere fırsat vermesin bütün Müslümanların yar ve yardımcıları olsun dedi.
Tüm şehitlerimize Kur’an’ı Kerim Okutup ardından ülkemizin birlik ve beraberliği için dua edeceğiz diyen Kaya; Şerefli Türk polisinin 172. Kuruluş yıl dönümünü de kutlarım diyerek sözlerini tamamladı.
Program Akyazı cami imam hatibi Erhan Çakır’ın okuduğu Kur’an Tilaveti sonrası Yaptığı duaya vatandaşlar da iştirak etti.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …