24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Hz. Peygamber ve Güvenli toplum konulu konferans düzenlendi

Hz. Peygamber ve Güvenli toplum konulu konferans düzenlendi

Erzincan’da Kutlu doğum haftası etkinlikleri kapsamında Hz. Peygamber ve Güvenli toplum konulu konferans düzenlendi.
Erzincan 13 Şubat kapalı spor salonunda düzenlenen programa Diyanet işleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin Albayrak konuşmacı olarak katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşı okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır konuşmasında; “Aslında her yıl bizler Cumhuriyet Meydanı’nda Belediye Başkanımızın büyük desteğiyle Mehteran eşliğinde şanlı bir açılış yapardık. Ama gündemin hassasiyeti sebebiyle sizinde talimatınız gereği kendi aramızda hususi bir programla haftamızı açalım istedik. Bütün hizmet alanlarımızla birlikte inşallah bu haftamız Peygamber Efendimizi (s.a.v) sadece anlatmak değil, anlaşılması için inşallah gayret edeceğiz. Biz bu hususi toplantımızda sizlerin hususi talimat ve taleplerinize ihtiyacımız var. Özellikle bu yılki 1989’dan beri idrak edilen bu kutlu doğum haftaları her yıl ayrı bir tema ile Hz. Peygamber ve Güven konulu olduğu için ayrı bir hassasiyet önem arz ediyor. Çünkü darbelerle susturulan selalar, selalarla susturulan darbelere dönünce ve bu olumsuz hadiselerin sebebi de ne yazık ki bizim hizmet alanımızın içerisinden çıktığı için ayrıca çok dikkat edilmesi gereken ve bizim görevimizi icra ederken topluma güven veren, güvenilir önderler, örnekler olmamız hasebiyle kendimizi layık görmesek bile Allah’ımızın bize bu ümmete bu manada lider örnek ve önder olma ve manevi hizmeti vermiş olması hasebiyle güven kavramı artık bu yıldan sonra bizim kendi hizmet alanımızdan çok daha fazla önem arz ediyor. İnsanlara güven veren biz olmalıyız. Bu hadiseden sonra insanlarımız bize daha fazla ehemmiyet veriyor. Siz bize dinimizi en güzel şekilde, en güvenilir kaynaklardan öğretmek zorundasınız. Biz zaten sizin vazifenizi biliyoruz. Sizlerde onun idraki içerisindesiniz. Ama bizi başkalarına muhtaç etmeyin. Yanlış yerlere gitmemize engel olun. Bunlar bizlerin asıl vazifeleridir” dedi.
Konuşmacı olarak katılan Diyanet işleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin Albayrak, davetten duyduğu memnuniyeti belirterek İnsanlık İnsana Emanet ve Mümin Güvenen ve Güvenilendir temalı konferansını sundu.
Erzincan İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ve 13 Şubat Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen programa Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, ve davetliler katıldı.
Program Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un Erzincan hatırası olarak takdim ettiği bakır hediye ve toplu resim çekimi ile sona erdi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …