Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İliç Belediyesi Taziye Evi Açıldı

İliç Belediyesi Taziye Evi Açıldı

İliç Belediyesi tarafından yaptırılan taziye evi törenle hizmete açıldı. İliç Belediyesinin Abdullah Paşa mahallesinde yaptırdığı taziye evi vatandaşın hizmetine sunuldu.
Taziye evinin açılış törenine Adalet ve Kalkınma Partisi Erzincan Milletvekili Sabahattin Karakelle,Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Mehmet Kemal Akpınar,mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.Programın açılışında konuşan İliç Kaymakamı ve Belediye Başakan vekili Mehmet Kemal Akpınar,taziye evlerinin gelenek ve görenekleri yaşatma adına öneminin çok büyük olduğunu söyledi.Akpınar,” “Belediyemiz tarafından arsası verilen ve 200 metrekare üzerine kurulan İliç Belediyesi Taziye Evi bayan ve erkek olmak üzere iki bölümden oluşurken, yemek ve mutfak bölümleri de mevcuttur.Yaklaşık 100.000 TL masrafla hayata geçirilen Tesisin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Acılar paylaşıldıkça azalır, acılı günlerimizde birbirimize sabır dilediğimiz bu mekanımız mahalle sakinlerimize ve İlçemize hayırlı olsun.Sizlere layık olabilmek için daha çok çalışmak bizlerin görevidir. Rabbim bizleri mahcup etmesin inşallah. Rabbim sağlık versin, bizde sizlere daha çok çalışıp daha çok hizmet edelim.
Bu cennet vatanı lider ülke yapmak için üzerimize düşeni hepimiz yapmış olalım” dedi.Yapılan dua ve kesilen kurbanın ardından İliç Belediyesi Taziye evinin kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesilerek açıldı.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …