24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İliç’te Ramazan Çadırı Açıldı

İliç’te Ramazan Çadırı Açıldı

Erzincan’ın İliç ilçesinde Ramazan ayının başlamasıyla birlikte İliç Kaymakamlığı,İliç Belediyesi ve İliç İlçesi ve Köyleri Çevre Koruma Derneği işbirliğinde iftar çadırı açıldı.
Akpınar Hükümet Caddesi üzerinde Yusuf Demirören Cami karşısındaki alanda ilçede faaliyet gösteren özel şirketlerin desteğiyle kurulan iftar çadırına halk büyük ilgi gösteriyor. İftara sayılı dakikalar kala iftar çadırı önünde toplanan vatandaşlar sıraya girerek tek tek yemeklerini alıyor.İlçe Kaymakam ı ve belediye başkan vekili Mehmedt Kemal akpınar,” Ramazan’ın doya doya yaşandığı bu aziz ilçemizde, Ramazan’ın hareketliliğini ve coşkusunu iftar programlarımızda görüyoruz. Ramazan manen ve madden şifa bulduğumuz bir ay. Yüce Allah’ın tutulan oruçları kabul etmesini diliyor ve tüm halkımızın Ramazan ayını tebrik ediyorum. Halkımızın iftar çadırımıza büyük ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Burada zengini, fakiri hep birlikte iftar yapıyoruz. Önemli bir ibadet ile birlikte önemli bir sosyal dayanışma ve paylaşma ortaya çıkıyor. ” dedi. Daha sonra iftar çadırını gezerek vatandaşlarla tek tek sohbet eden Akpınar,”Belediye olarak her yıl iftar çadırı açmaktayız.İlçemiz yol güzergahı olmasından dolayı iftar zamanı geçen yolcuların, ilçede çalışan esnaf ve öğrencilerin yemek ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veriyoruz.Ramazan ayı boyunca iftar çadırında 4 çeşit yemek hizmeti verilecek” diye konuştu.
Akpınar, vatandaşların iftar çadırının kurulmasından dolayı çok memnun olduklarını ifade ederek, bu işe öncülük edenlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …