Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İlkokul Öğrencilere Trafik Eğitim Verildi

İlkokul Öğrencilere Trafik Eğitim Verildi

Tercan’da okulöncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik kuralları ve trafikte uyulması gereken davranışların öğretilmesi ve trafik bilinci konulu uygulamalı eğitim verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu TUSEKON arasında sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde Tercan Mamahatun 17 Şubat İlkokulu’nda öğrencilere “Trafik Bilincini Artırmak ve Farkındalık Yaratma” amaçlı Özel Ata Sürücü Kursu Müdürü Salih Demir tarafından eğitim verildi. Eğitimlerde Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve TÜSEKON tarafından hazırlanan video ve çizgi filmler ile sunumlar öğrencilere izletildi. Öğrencilere sürücü kursları tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı Özel Ata Sürücü Kursu Müdürü Salih Demir,Tercan Merkez ve beldelerde bulunan tüm İlkokul öğrencilerine iki saat süreyle trafik ve çevre bilinci, trafik adabı konularında eğitim verileceğini belirterek , öğrencilere simülatörle sanal ortamda araçların ve yayaların trafikte uyması gereken kurallar uygulamalı şekilde anlatılacağını söyledi. proje ile okul öncesinden başlamak suretiyle toplumda trafik bilinci oluşturarak farkındalık yaratmak istediklerini vurgulayan Demir,”Eğitimin küçük yaştaki öğrencilere verilmesinin çok önemlidir.Burada yaptığımız faaliyette çocuklarımızın trafikte kendi üzerlerine düşen nelerin olduğunu yapabilmeleri açısından basit anlatımlarla onların seviyesine inerek bilinçlendirme çalışması yaptık. Çocuklara araçlara binerken, inerken nelere dikkat etmeleri, emniyet kemerinin mutlaka takılması gerektiğini, karşıdan karşıya geçişlerde trafik akşını tehlikeye düşürmeden ve çevreyi kirletmemelerini, saygı ve adap konularında bilgilendirdik” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık’da açıklamasında,Trafik kurallarının, büyük deneyimler sonucunda ortaya çıktığını ifade eden Demir, ‘Kazaların büyüklüğünün ihmallerin küçüğü ile başladığını unutmayalım. Öğrencilerimiz burada aldıkları bilgileri aile bireyleri ile paylaşsınlar. Bu eğitimler sonucu trafik ile ilgili birçok şeyin zihinlerde değişeceğini umuyorum. Eğitimin verilmesinde katkılarını esirgemeyen sürücü kursları yetkililerine teşekkür ediyorum.’ Diye konuştu.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …