24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İmam Hatipli Öğrencilerden Örnek Proje

İmam Hatipli Öğrencilerden Örnek Proje

Tercan Şehit Recep Gündüz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri işitme engelliler için hazırladıkları ‘Sessiz Diller Konuşan Gözler ‘projesiyle iddialı bir şekilde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına hazırlanıyorlar.
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında çalışmalarını sürdüren Tercan Şehit Recep Gündüz Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencileri Merve Hazoran ve Ebru çini,örnek bir projeye imza atmaya hazırlanıyorlar.
Engelliler Haftasına denk gelen  Sessiz Diller Konuşan Gözler projesi ile öğrenciler işitme engelli insanların toplumda çektiği sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla işaret dilini kullanarak dikkat çekmeye çalıştılar.Bu öğrencilerimiz ayrıca kendi okullarındaki diğer tüm öğrencilere de bu dili öğretmeyi hedefliyorlar.Okul Müdürü Fatih Ayan, yaptığı açıklamada,öğrencilerin hazırlamış olduğu ‘Sessiz Diller Konuşan Gözler ‘ projesinin yalnızca TÜBİTAK projesi olması dışında işitme engellilere yönelik olması hasebiyle de ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek,toplumsal farkındalık yaratmanın önemine dikkat çekti.İşaret dilini kullanarak çeşitli şarkıların ve özelliklede Hz. Peygambere ait kasidelerinde işaret diliyle canlandırıldığını vurgulayan Ayan,”Okul olarak amacımız ilçemizin genelindeki tüm okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize bu dili öğretmektir. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen öğrencilerimiz Merve Hazoran ve Ebru Çinici ile öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.Onlarla gurur duyuyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …