Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İnşaat Alanında İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Düzenlendi

İnşaat Alanında İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Düzenlendi

Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Erzincan Sosyal Güvenlik  Kurumu İl Müdürlüğü tarafından, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında Erzincan Çalışma ve İş Kurumu, Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda  “İş Sağlığı ve Güvenliği ”  konulu seminer düzenlendi.
Seminerde, işçilerin inşaatlarda çalıştığı ortamdaki risk unsurlarının belirlenmesine dikkat çekildi.
Seminere, Erzincan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk Çelik, Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir, Erzincan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nazil Van, OSB temsilcileri, Meslek Odası Temsilcileri, Erzincan’da faaliyet gösteren yapı denetim kuruluş temsilcileri serbest çalışan Mimar ve Mühendisler ve hizmet veren Müteahhit firmalar katıldı.
İş Güvenliği Uzmanı Uğur Karaman tarafından katılımcılara “İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği ‘ konulu sunumlar yapıldı .
Karaman, sağlığı ve güvenliği bilincini artırmak ve iş kazalarını en aza indirmek için, risk oluşturan hususların önceden belirlenmesi gerektiğine dikkat çekilerek, gereken önlemlerin alınması, rahat ve güvenli bir çalışma ortamı sağlanmasının da gerekli olduğunu kaydetti.
İnşaat ve İş güvenliği alanında son derece verimli geçen seminerin son bölümünde işin uzmanları tarafından katılımcıların soruları yanıtlandı ve görüşleri alındı.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …