2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

Birleşmiş Milletler tarafından 10 Aralık 1948’de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 69. yıl dönümü olan “İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası” Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen programla kutlandı.
Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Programa, Vali Yardımcımsı Yaşar Kemal Yılmaz, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Mutlu, Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, il protokolü, davetliler ve öğrenciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Şahin Çubuk yaptı. Açılış konuşmasından ardından İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası’nın anlam ve önemini belirten konuşma ise İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından yapıldı. Protokol konuşmalarından sonra programda, iki sahne olan “Simitçi Mercan” adlı oyun sahnelendi. İnsan Haklarını konu alan Şiir, video gösterisi, oratoryo ve müzik dinletisi yapıldı. İzleyicilerden büyük beğeni alan program, Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz’ın sahneye çıkarak oyunculara teşekkürü ile son buldu.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …