23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “İşçi Bayramı kutlu olsun ama bize bayram yok”

“İşçi Bayramı kutlu olsun ama bize bayram yok”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla Türkiye’nin dört bir yanında kutlamalar yapıldı. Bunun akabinde ise yine yurdun neredeyse tamamında işçiler kendilerine bayram ilan edilen günde bile çalışmaya devam ettiler.
Erzincan’da da 1 Mayıs Cumhuriyet Meydanı’nda kutlanırken işçilerin inşaatlarda çalıştığı gözlendi. İnönü Mahallesi’nde bir inşaatta çalışan işçiler, ailelerine baktığı için her gün çalışmak durumunda olduğunu belirttiler.
İşçiler çocuklarını okutmak ve masraflarını çıkarmak zorunda olduklarını bu nedenle çalışmaya devam ettiklerini belirttiler.
İşçiler açıklamalarında; “İşçi bayramı diyorlar ama bizim bu bayramdan haberimiz yok ekmeğimizin peşindeyiz, işçiyiz bu yüzden çalışıyoruz arkadaşlarımızla beraber” dediler.
Başka bir sıva ustası işçi ise; “İşçi Bayramı kutlu olsun ama bize bayram yok. Biz ekmeğimize bakmak zorundayız. Bize bayram yok hep çalışıyoruz, çalışmasak ekmek yok” dedi.
 

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …