9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kadınlara Yönelik Şiddette Karşı Farkındalık Oluşturdular

Kadınlara Yönelik Şiddette Karşı Farkındalık Oluşturdular

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, “Kadınlara Yönelik Şiddeti Sonlandırmak için BİRLEŞİN” kampanyası kapsamında, Erzincanpark Avm de stant kurarak şiddete dur dediler. Stantta Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi Müdürü Ömer Ören ve personel tarafından bayanlara turuncu kurdele dağıtılarak,günün anlamına dikkat çektiler.
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada ise; “Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) desteği ve koordinasyonu, Birleşmiş Milletler kuruluşlarının katkılarıyla, “Kadınlara Yönelik Şiddeti Sonlandırmak için BİRLEŞİN” kampanyası, Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü olan 25 Kasım’da başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Gününe kadar devam etmektedir. Bu kapsamda Müdürlüğümüz tarafından kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetle mücadele konusunda toplumu bilinçlendirmek ve harekete geçirmek amaçlı stant çalışması yapılmıştır” denildi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …