Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kadınlara Yönelik Şiddette Karşı Farkındalık Oluşturdular

Kadınlara Yönelik Şiddette Karşı Farkındalık Oluşturdular

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, “Kadınlara Yönelik Şiddeti Sonlandırmak için BİRLEŞİN” kampanyası kapsamında, Erzincanpark Avm de stant kurarak şiddete dur dediler. Stantta Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi Müdürü Ömer Ören ve personel tarafından bayanlara turuncu kurdele dağıtılarak,günün anlamına dikkat çektiler.
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada ise; “Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) desteği ve koordinasyonu, Birleşmiş Milletler kuruluşlarının katkılarıyla, “Kadınlara Yönelik Şiddeti Sonlandırmak için BİRLEŞİN” kampanyası, Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü olan 25 Kasım’da başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Gününe kadar devam etmektedir. Bu kapsamda Müdürlüğümüz tarafından kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetle mücadele konusunda toplumu bilinçlendirmek ve harekete geçirmek amaçlı stant çalışması yapılmıştır” denildi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …