Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kalp Krizi Geçiren Üniversiteli Öğrenciye Başbakan Binali Yıldırım’dan Geçmiş Olsun Telefonu

Kalp Krizi Geçiren Üniversiteli Öğrenciye Başbakan Binali Yıldırım’dan Geçmiş Olsun Telefonu

Üniversite öğrencisi Ender Ceylan’ın durumunu haber alan Erzincan AK Parti Milletvekili Sebahattin Karakelle, Ender Ceylan’ı hastanede ziyaret ederek, durumunu Başbakan Binali Yıldırıma aktardı. Başbakan Yıldırım ise Ender Ceylan’a kalp pili takılmadan önce kendisini telefon ile arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan da önceki günlerde kalp krizi geçiren Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Ender Ceylan’ı telefon ile arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Erzincan da önceki günlerde üniversiteye gitmek üzere evinden çıkan Ender Ceylan isimli öğrenci Milli Egemenlik Bulvarı üzerinde birden yere yığıldı. Ceylan’ın yere yığıldığını gören çevredeki vatandaşlar durumu 112 Acil Sağlık Ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri Ceylan’a ulaştığında kalbinin durduğunu tespit etmesi üzerine hastayı ambulansa alıp hastaneye ulaştırana kadar kalp masajı yaptıkları öğrenildi. Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aciline yetiştirilen Ceylan’ın duran kalbi sağlık ekipleri tarafından yarım saat sonra yeniden çalıştırıldı. Hastanede tedavi altına alınan Ceylan’a kalp pili takıldı.
Üniversite öğrencisi Ender Ceylan’ın durumunu haber alan Erzincan AK Parti Milletvekili Sebahattin Karakelle, Ender Ceylan’ı hastanede ziyaret ederek, durumunu Başbakan Binali Yıldırıma aktardı. Başbakan Yıldırım ise Ender Ceylan’a kalp pili takılmadan önce kendisini telefon ile arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Üniversite öğrencisi Ceylan, yaşadıklarını su görüşleriyle anlattı; “Ben gözümü açtığımda hastanedeydim. Çoğu kişi ziyaretime gelmiş fakat ben hatırlamıyorum. Milletvekili Sebahattin Karakelle ziyaretime geldi. O sırada da Sayın Başbakanımız Elazığ da mitingdeymiş. Beni kendisiyle görüştürdü. Bana iyi temennilerde bulundu. Allah razı olsun. Şuan çok iyiyim. Başbakanımla görüşmeyi beklemiyordum. İnanılmazdı. Başbakanla görüşeceğimi duyunca baya mutlu oldum.
2 gün önce bana pil takıldı. 3 aylık tedavi sürecim olacak. Ondan sonra normal hayatıma devam edeceğim. Hastalığım sürecinde beni başta Sayın Başbakanım aradı sonra Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri ve Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas Çapoğlu ziyaret ederek, geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. Yanımda büyük bir güç hissettim.” diye konuştu.
Ender Ceylan’a refakat eden amcası Sait Ceylan ise başta Başbakan olmak üzere yeğeni ile ilgilenen herkese teşekkürlerini iletti. Ender’de unutkanlık olduğunu söyleyen amca Sait Ceylan, yeğeninin Başbakan Binali Yıldırım ile olan konuşmasını ve kendisini ziyarete gelenleri hatırlamadığını söyledi.
Kardiyoloji Bölümü Doç. Dr. Eftal Murat Bakırcı ise Ender Ceylan’ın sağlığına ilişkin yaptığı açıklamada; “22 yaşındaki Ender Ceylan hastanemizin acil servisine şuuru kapalı olarak getirildi. Acil servisteki sağlık ekipleri tarafından gerekli müdahaleler yapıldı. Hastanın ilk muayenesinde eko kardiyografi yaptık hastamıza.
Doğuştan kalp duvarlarında bir kalınlaşma olduğunu tespit ettik. “Hipertrofik Kardiyomiyopati” adını verdiğimiz kalıtsal bir kalp hastalığını olduğunu tespit ettik hastamızda. Hastamıza şok cihazı taktık. Şok cihazı hastanın normal hayatını devam ettirirken, kalbinde herhangi bir ritim bozukluğu gerçekleşirse bu şok cihazı bu ritim bozukluğunu tespit ediyor ve kalbin içinden şoklama yapıyor. Buda ritim bozukluğunu düzeltiyor. İnşallah yarında taburcu edeceğiz.” diye konuştu.
 

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …