29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kamu Çalışanlarına Nezaket Kuralları Anlatıldı

Kamu Çalışanlarına Nezaket Kuralları Anlatıldı

Tercan Halka eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele nezaket ve görgü kuralları,halkla ilişkiler konusunda eğitim semineri verildi.
Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği Salonunda verilen seminere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel katıldı.Seminerde vatandaşlara karşı nasıl davranılması gerektiği,nezaket, sağlıklı iletişim gibi konularda bilgilendirme yapıldı.Samimi bir ortamda gerçekleşen eğitim seminerinde katılımcılara nezaket ve görgü kuralları uygulamalı olarak anlatıldı. Katılımcıların dikkat etmesi gereken konulara değinildi. Tercan İmam Hatip Orta Okulu Rehberlik öğretmeni Alaattin Ciminli, yaptığı sunumda,kurumlarda vatandaşa güler yüzle muamele edilmesinin önemine değinerek,halkla yüz yüze gelmek suretiyle vatandaşa doğrudan hizmet veren kurumlardaki çalışan personelin nezaket, sağlıklı iletişim,halkla ilişkiler hususunda eğitim almalarının büyük önem taşıdığını söyledi.
Nezaket ve görgü kurallarının kurum çalışanlarının sahip olması gerektiğini ifade eden Ciminli,tüm görevlilerin bu konuda örnek olması gerektiğini kaydetti.
Nezaket ve görgü kurallarının sadece yöneticilere yönelik bir şey olmadığını,hizmet verme noktasında önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan Ciminli,”Kamuda çalışanlar kendilerini temsil etmiyorlar.Onlar çalıştıkları makamlarını temsil ediyorlar. Dolayısıyla çalışanların nezaket ve görgü kurallarına çok dikkat etmeleri gerekiyor. Çalışan personelin davranışlarında sevgi ve saygının hakim olması lazımdır.
Çünkü günlük yaşantımız içerisinde vaktimizin büyük bir bölümü diğer insanlarla iletişim kurmak iş hayatında, sosyal hayatta ve aile hayatında problemlere sebep olurken,doğru ve etkili iletişimin daha başarılı ve daha mutlu bir hayatın kapılarını açan bir anahtar olduğu unutulmamalıdır” diye konuştu.

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …