Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kamu Çalışanlarına Nezaket Kuralları Anlatıldı

Kamu Çalışanlarına Nezaket Kuralları Anlatıldı

Tercan Halka eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele nezaket ve görgü kuralları,halkla ilişkiler konusunda eğitim semineri verildi.
Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği Salonunda verilen seminere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel katıldı.Seminerde vatandaşlara karşı nasıl davranılması gerektiği,nezaket, sağlıklı iletişim gibi konularda bilgilendirme yapıldı.Samimi bir ortamda gerçekleşen eğitim seminerinde katılımcılara nezaket ve görgü kuralları uygulamalı olarak anlatıldı. Katılımcıların dikkat etmesi gereken konulara değinildi. Tercan İmam Hatip Orta Okulu Rehberlik öğretmeni Alaattin Ciminli, yaptığı sunumda,kurumlarda vatandaşa güler yüzle muamele edilmesinin önemine değinerek,halkla yüz yüze gelmek suretiyle vatandaşa doğrudan hizmet veren kurumlardaki çalışan personelin nezaket, sağlıklı iletişim,halkla ilişkiler hususunda eğitim almalarının büyük önem taşıdığını söyledi.
Nezaket ve görgü kurallarının kurum çalışanlarının sahip olması gerektiğini ifade eden Ciminli,tüm görevlilerin bu konuda örnek olması gerektiğini kaydetti.
Nezaket ve görgü kurallarının sadece yöneticilere yönelik bir şey olmadığını,hizmet verme noktasında önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan Ciminli,”Kamuda çalışanlar kendilerini temsil etmiyorlar.Onlar çalıştıkları makamlarını temsil ediyorlar. Dolayısıyla çalışanların nezaket ve görgü kurallarına çok dikkat etmeleri gerekiyor. Çalışan personelin davranışlarında sevgi ve saygının hakim olması lazımdır.
Çünkü günlük yaşantımız içerisinde vaktimizin büyük bir bölümü diğer insanlarla iletişim kurmak iş hayatında, sosyal hayatta ve aile hayatında problemlere sebep olurken,doğru ve etkili iletişimin daha başarılı ve daha mutlu bir hayatın kapılarını açan bir anahtar olduğu unutulmamalıdır” diye konuştu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …