Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Karakelle, Ankara’da yaşayan Erzincanlı’larla bir araya geldi

Karakelle, Ankara’da yaşayan Erzincanlı’larla bir araya geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Dernekler Federasyonu’nun (ERDEF) gerçekleştirdiği ‘ERDEF’te Hasbihal’ programına katılarak, Ankara’da yaşayan Erzincanlılar ile bir araya geldi.Ankara’da yaşayan Erzincanlılar ile Erzincan’daki gelişmeleri anlatan AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Et ve Süt Kurumu ile bölgesinde atağa geçen Erzincan’ın cazibe merkezleri içine alınarak yatırım için büyük avantaj yakaladığını,şimdiden büyük işletmelerin özellikle OSB’ye projeler sunduğunu belirtti. Turna çayırı barajı ile Çayırlı ve Kargın bölgesinin sulu tarımda merkez olacağını belirten Karakelle, Projesi yapılan Ballıköydeki barajla Erzincan ovasının enerji harcanmadan sulacağını söyledi.
Erzincan Milletvekili Sabahattin Karakelle, Erzincan’ın ulaşımda, sağlıkta ve sanayide büyük yatırımlar ve ödenekler aldığını anlatarak, “ tüm bu hizmetler Başbakanımızın yakın ilgi ve takibi sonucu, Onun etkisi ile olmaktadır” dedi.
Daha sonra Anayasa değişikliği konusuna değinen Karakelle, Anayasa maddeleri konusunda açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen soruları da cevaplayan AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Ankara’da yaşayan Erzincanlılar değişik sorunlarını iletti.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …