22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam Çotu Başarılı Öğrencilere Gezi Düzenlendi

Kaymakam Çotu Başarılı Öğrencilere Gezi Düzenlendi

Kemah Kaymakamı Cuma Çotu ve Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan,1 ve 2. Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sınavlarında başarılı olan Kerer köyü ortaokul öğrencilerini gezi ile ödüllendirdi.
Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediye Başkanlığı ilçeye bağlı Kerer köyü ortaokulu öğrencilerini 2016/2017 Eğitim öğretimi sezonunda yapılan 1.ve 2. TEOGK sınavlarında üstün bir başarı göstererk Erzincan birincisi olma başarısı gösteren Kerer Köyü ortaokulu öğretmen ev öğrencilerini gezi ile ödüllendirerek Kayseri ve Nevşehir illerine gönderdi.Geziye gönderilen öğrenciler iki gün boyunca Kayseri’de Kültür merkezi,TÜBİTAK Bilim Merkezi,Hayvanat bahçesi,Lunapark,Nevşehir’de ise Ürgüp peri bacaları,Kaymakamlı yer altı şehri,Kültür ve Sanat Müzesi ,Göreme Açık Hava Müzesi ile Milli Parkı gezdiler.Kayseri ve Nevşehir illerinde iki gün tatil yapan öğrenciler öğretmenleri gözetiminde geziyle sınav stresinden uzaklaştılar. Kemah Kaymakamı Cuma Çotu,konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş sınavlarında Erzincan genelinde il birincisi olma başarısı gösteren Kerer köyü ortaokulu öğrencilerini biraz olsun ders ortamından uzaklaştırarak moral ve motivasyonlarını artırmak, ileriki hayatlarında hatırlayacakları güzel anılara vesile olmak amacıyla Kemah Belediyesi işbirliğiyle böyle bir gezi düzenlediklerini belirterek,”Öğrencilerimizin sınavda başarılı olmalarından dolayı mutluyuz.Göstermiş oldukları bu büyük başarıdan dolayı onları tebrik ediyorum.Onların başarısı bizlerin gurur kaynağıdır” dedi.
Kerer köyü ortaokulu müdürü Mehmet Korkmaz’da,” Başarılı bir yılın ardından güzel bir gezi hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz için anlamlı bir ödül oldu. Öğrencilerimiz Kayseri bilim merkezinde bulunan Tübitak Kültür Merkezinde ki 9D sinemada büyüleyici bir uzay yolculuğuna çıktılar.
Ürgüp’te bulunan Kaymaklı yer altı şehrinde yerin 8 kat altına indiler. Ve 2 gün boyunca Kayseri ve Ürgüp’ü doyasıya gezme fırsatı bulup; Peri bacalarının oluşumunu, çömlek yapımını yaparak yaşayarak öğrendiler.Başarıyı ödüllendirmenin yeni başarılar yolunda en önemli pekiştireç olduğunu belirten Korkmaz ,bu gezi imkânını öğrencilerimize sunan Başta Kemah Kaymakamı Cuma Çotu olmak üzere , Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ve Kemah Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar’a teşekkür etti.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …