23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam Çotu Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi

Kaymakam Çotu Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi

Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, şehit yakınları ve gaziler ile düzenlenen yemek programında  bir araya geldi.
Yoğun katılımın olduğu yemekte konuşan Kaymakam Çotu, Ramazan Bayramını kutlayarak, tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi Çotu,yaptığı konuşmada,” Şehit aileleri ve gaziler ile bir araya gelmenin gurur verici olduğunu belirterek,”Yine bir yemek programında beraberiz davetimizi kırmayarak bizleri şereflendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Sizler şehitlerimizin yakınlarısınız başımızın üstünde yeriniz vardır Bütün şehitlerimize cenabı Allah’tan rahmet diliyorum, onların yerleri cennettir inşallah onların yakınlarına da yüce rabbimiz onların dereceleri ile muamele edecektir diye düşünüyorum. Onun için şehitlerin ailesi olmak yakını olmakta, en az şehitlerimiz kadar rütbelidir derecelidir. Şehitlerimizin ailelerine sahip çıkmak devletimizin en büyük görevlerinden bir tanesidir, çünkü onlar canlarını vatanımız için veriyorlar bu vatanımız bu şekilde bizlere vatan oluyor, onun için şehitlerimizin derecelerini anlatmak bize düşmez, bizim görevimiz onların geride bıraktıkları eşleri, çocukları, anneleri, babaları ve yakınlarına sahip çıkmaktır onların boynunu büktürmemektir, onların başı dik göğsü ilerde olarak sokaklarımızda, caddelerimizde, memleketimizde yaşatmaktır, onun için de çok şükür hükümetimiz, devletimiz elinden gelen bütün gayretleri şehitlerimizin yakınlarına gazilerimize ve onların yakınlarına vermektedir, vermeye de devam edecektir” dedi.Vatan topraklarının çok değerli olduğunu ifade eden Kaymakam Çotu,” Tarih boyunca bu ülke birçok saldırıya maruz kaldı. Bu ülkeyi ülke yapan şehitlerimizdir. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz ile sık sık ziyaret ederek çaylarını içtik, varsa sorunlarını çözmeye çağırdık ve onları Kaymakamlığımızda misafir olarak ağırladık. Bu güzel gecede sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyor, tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyorum ve kahraman gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.
Bu memleket vatansa,şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Siz gazilerimize ve şehit ailelerimize minnettarız. Kapımız her zaman sizlere açıktır. Ne zaman bir sıkıntınız, derdiniz olursa her zaman yanınızdayız” diye konuştu. Programa Kaymakam Cuma Çotu ve eşi, Belediye Başkanı Osman Kemal ASLAN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İsmet TIĞLI ile şehit maileleri ve gaziler katıldı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …