9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam Çotu’dan Şehit Ailelerine Ziyaret

Kaymakam Çotu’dan Şehit Ailelerine Ziyaret

İlçe merkezi ve köylerinde ziyaretlerini sürdüren Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, ilçeye bağlı Kemeryaka  ve Cevizli köylerinde ki şehit ailelerini ziyaret ederek onalrla sohbet etti.
Kemah Kaymakamı Cuma Çotu,eşi Kudret Çotu, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı İsmet Tığlı eşi Hatice Tığlı ve İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Uğur Sevim ile birlikte Kemeryeka ve Cevizli köylerindeki şehit ailelerini ziyaret etti.Cevizli köyünde ikamet eden Muhittin Doğan’ın oğlu Piyade er  Yakup Doğan 1997 yılında askerlik görevini yaptığı Edirne’de görev esnasında geçirdiği kaza sonucu, Kemeryaka köyünde ikamet eden Mehmet Oğulcan’ın oğlu piyade er Ahmet Oğulcan1994 yılında Kemah kırsalında teröristlerce düzenlenen  hain saldırıda şehit düşmüştü.Duygusal anların yaşandığı ziyaretlerde şehit aileleriyle bir süre sohbet eden ve moral veren Kaymakam Cuma Çotu,” Şehitlerimizin emanetleri başımızın tacıdır. Onlara Milletimiz her zaman minnettardır. Devlet olarak ta bizler her zaman Şehit yakınlarımızın yanında olacağız.Bu vatan uğruna canlarını seve seve veren şehit aileleri ve gazilerin her zaman bizim için ayrı bir yeri ve önemi vardır.Bundan sonrada her zaman şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.Şehit ailelerinin ülkemize ve Kemah’a birer emanet olduğunun altını çizen Kaymakam Çotu devlet olarak şehit ailelerinin iyi ve kötü günlerinde her zaman yanlarında olacaklarını sözlerine ekledi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …