29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam Güngör Halk Gününde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Kaymakam Güngör Halk Gününde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Otlukbeli  Kaymakam Eyüp Güngör ,Belediye Başkanı Vahdet Ercan, muhtar ve vatandaşlarla halk  günü toplantısında bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
İlçeye bağlı belde ve köylerde yaşayan vatandaşların istek ve önerilerini dile getirebilmeleri adına, her ay düzenli olarak yapılan Halk Günü toplantısı Kaymakam Eyüp Güngör’ün yanı sıra Belediye Başkanı Vahdet Ercan, müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. ilçenin genel sorunlarıyla ilgili vatandaşlarla istişarelerde bulunan Kaymakam Eyüp Güngör, sorunların çözümüne ilişkin birim amirleriyle görüştü.Yaklaşık bir saat süren toplantıda daha önce yapılan toplantılarda alınan kararlar gözden geçirildi.Muhtarlar ve vatandaşlar şikayet,talep ve beklentileri dinle getirdiler.İlçenin genel durumu hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.Yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Güngör, halk toplantılarının muhtarlar tarafından tüm vatandaşlara duyurulmasının önemli olduğunu vurguladı. halk toplantılarının çeşitli nedenlerle istek ve sorunlarını iletemeyen vatandaşların kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam olduğunun altını çizen Kaymakam Güngör,toplantının amacının kamu hizmetlerinin vatandaşlara en iyi şekilde sunulması ve vatandaşların hayat şartlarını iyileştirmekle görevli kamu görevlileriyle vatandaşların bir araya gelmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Güngör, “Otlukbeli’nin gelişimi adına yapılması gereken projeleri değerlendirmek ve vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek etkin çözümler üretmek için toplandık.
Halk toplantılarının her ay düzenli olarak yapacağız. Burada konuşulan konuları bizzat takip edeceğim” diye konuştu Toplantıda vatandaşları tek tek dinleyen Kaymakam Güngör, vatandaşların sorunlarını yerinde görmek ve birlikte çözüm üretmek istediklerini belirterek “Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine en hızlı şekilde ulaşabilmeleri ve sorunlarını ilgili kurumlara aktarabilmeleri için devlet ve halk arasında mesafenin olmadığı ve samimi ortamlarda gerçekleştirilen halk toplantıları çok faydalı olmaktadır.
Vatandaşlarımıza ve muhtarlarımıza 24 saat hizmet verme anlayışındayız. Toplantı günleri dışında da her zaman hizmete hazırız ve vatandaşlarımıza her zaman kapımız sonuna kadar açık. Biz vatandaşlarımız için buradayız, koltukta oturmak için gelmedik” dedi.

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …