Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam Güngör’den Kuran Kursu’na Ziyaret

Kaymakam Güngör’den Kuran Kursu’na Ziyaret

Otlukbeli Kaymakamı Eyüp Güngör,Diyanet İleri Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi’ çerçevesinde Otlukbeli’nde açılan ve   4/6 yaş grubu 24 öğrencinin  eğitim gördüğü Kur’an kursunu ziyaret etti.
Kaymakam Güngör,İlçe Müftüsü Mahmut Bektaş,ilçe Milli Eğitim Müdürü Lokman İpek ile birlikte 4&6 yaş grubu okul öncesi öğrencilerin eğitim gördüğü Kur’an kursunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.Kaymakam Güngör burada çocuklarla tek tek ilgilendi.Samimi ve sıcak ziyarette çocuklarla hoş vakit geçiren Kaymakam Güngör,minik yüreklerden dua ve kıraat dinledi.İlçe Müftüsü Mahmut Bektaş’tan verilen eğitimle ilgili bilgi aldı. Kaymakam Güngör,Müftü Mahmut Bektaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Lokman İpek,sınıflardan ayrılırken beraberinde getirdiği çeşitli hediyeleri dağıttı.Kaymakam Eyüp Güngör yaptığı açıklamada,Otlukbeli’nde 4&6 yaş Kur’an kursuyla ilgili bir ilkin gerçekleştirildiğini belirterek,” Kursta eğitmenlerce çocuklara verilen din eğitimi ile çocukların sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma vb. duygu ve davranışları geliştirme yanında ahlaki ve değerler eğitimi ile el becerisi kazandırma yönünde eğitim veriliyor. Ne mutlu bize bu güzellikleri gördük onlarla vakit geçirdik, kıratlarını duyduk. Tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.Kaymakam Güngör ve beraberindekiler incelemelerde bulunduğu Kurslardan son derece memnun olarak ayrıldı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …