24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam İlhan Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kaymakam İlhan Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kemaliye Eğin İstiklal Orta Okulu tarafından organize edilen Kariyer Günleri kapsamında Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan ve Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Şahinoğlu ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi.
Kaymakam İlhan ve Cumhuriyet Baş Savcısı Şahinoğlu, Eğin İstiklal Ortaokulu Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya gelerek  kendi öğrencilik günleri, kendi meslekleriyle ilgili merak edilenleri ve kendi tecrübelerini anlattılar. Mesleklerine nasıl ve hangi sınavları geçerek kazanabileceklerini söylediler. Daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplayan Kaymakam İlhan ve Cumhuriyet Başsavcısı  Şahinoğlu, öğrencileri hangi meslek dallarını seçebileceklerini, hangi fakülteleri okuyabilecekleri konusunda bilgilendirdiler. Hayata karşı  bakış açısından ülke sorunlarına kadar değişik alanlarda öğrenciler tarafından sorulan tüm soruları aynı samimiyetle cevapladılar. Kaymakam İlhan ve Cumhuriyet Baş Savcısı Şahinoğlu, öğrencilerle kurdukları sıcak iletişim sayesinde öğrencilerin ilgisini topladı. Olayları, gençleri ve gençlerin tercihlerini değişik yönleriyle değerlendiren Kaymakam İlhan ve Şahinoğlu bakış açısıyla öğrencilere farklı bir hayat dersi verdi.TEOG sınavına hazırlana öğrenciler için nasihat eden Kaymakam, İlhan,” Bu sınav, yolun başlangıcı ve en kolay sınav, hayatta daha zor sınavlar sizi bekliyor .Ama öncelikle kendinize güvenin. Size, faydası olan işler yapın. Yurt dışına çıkın ve ülkemizin ne kadar güzel olduğunu anlayın. Ülkemiz için daha iyi işler yapmak için geri dönün. Sev, sevil, kendini sevdir” diye konuştu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …