25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam İlhan TEOG birincisi öğrenciyi yaylada ziyaret etti

Kaymakam İlhan TEOG birincisi öğrenciyi yaylada ziyaret etti

Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girerek Malatya Arapkir ilçesi Kerem Aydınlar Fen lisesine yerleşen Merve Doğan’ı kuzu otlattığı yaylada ziyaret etti.
İlçe merkezinde Eğin İstiklal Orta okulu öğrencisi olan Merve Doğan’ın yaylada hayvancılık ve çiftçilik yapan Merven’in  babası Ahmet Doğan, kızıyla gurur duyduğunu belirterek onun yaylada kendilerine yardımcı olduğunu anlattı. Kızının kendilerine yardımcı olmasının yanında bu başarıyı elde etmesinden dolayı gurur duyduğunu anlatan baba Ahmet Doğan, bundan sonra da kızının okuması için her türlü desteği vereceğini ifade etti. Kızının başarısında devam ettiği okul kurslarının da çok büyük payının olduğunu vurgulayan baba Doğan,” Kızım Yetiştirme kurslarının yanı sıra okulun yaz kurslarına da devam etti Kendisinin eğitimin sürdürdüğü Eğin İstiklal Orta okul idaresi ve öğretmenleri desteklerini esirgemediler. Kendilerine minnettarız” dedi. Kaymakam Mustafa ilhan ise,  “Bugüne kadar öğrencilerimiz, özel okul ve dershanelerde aşırı gayret gösterip bu tip başarılar elde edebiliyorlardı. Bugün Kemaliye’de öğrencilerimiz okullarındaki derslerinin yanı sıra hafta sonu kurslarına da devam ederek böyle güzel sonuçlar elde edilebiliyor.Merve’nin  elde etmiş olduğu başarı tesadüf olmayıp  özverili ve programlı bir çalışmanın ürünüdür. Öğrencimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu .Bugüne kadar bu tür sınavlarda derece yapanları hep televizyondan izlendiğini kaydeden Kaymakam İlhan,”. Öğrencimizin elde etmiş olduğu bu başarı artık doğudaki diğer devlet okullarına da motivasyon anlamında bir katkı sağlayacaktır. Gerek doğudaki diğer okullar gerekse öğretmen arkadaşlarımız ve velilerimiz şunu bilmelidirler ki, normal devlet okulunda okuyan bir öğrenci de böylesi bir başarıyı yakalayabiliyor. Bu açıdan bakıldığında öğrencimizin elde etmiş olduğu bu başarı diğer öğrencilerimizi ve okullarımızı daha iyi motife etmeli ve onlara bir öz güven vermelidir. İnşallah bu başarının devamı gelecektir” diye konuştu. Kaymakam İlhan daha sonra Merve Doğan’a çeşitli hediyeler verdi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …