9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam Karaca İlkokul Öğrencilerine Karne Dağıttı

Kaymakam Karaca İlkokul Öğrencilerine Karne Dağıttı

Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca, M. Kutsi Beydeş ilkokulunda eğitim öğretim gören öğrencilerin yıl sonu tatili sevincine ortak olarak öğrencilere karnelerini verdi.
2016/2017 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle karne heyecanı yaşayan M. Kutsi Beydeş ilkokulu öğrencileri, Kaymakam Karaca ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Işık’ın elinden karne almanın mutluluğunu yaşadı.Düzenlenen karne törenine Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca’nın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık, Şube Müdürü Yahya Güneş, M. Kutsi Beydeş İlkokulu müdürü Kadir Aydın, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine öğrenciler kadar veliler de ilgi göstererek çocukları ile birlikte aynı heyecanı yaşadı. Öğrencilere karnelerini verirken tek tek notlarını da inceleyen Kaymakam Karaca,” Bugün karne alıyorsunuz.
Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Göreve geldiğimizden itibaren eğitim en esaslı meselemiz olduğunu söyledik. “Bir yıl süresi boyunca öğrencilerden her hangi bir olumsuz üzücü olay yaşanmaması bizleri ve velileri sevindirdi. Bugün çocuklarımızda ve velilerimizde bu heyecanı görüyorum.Öğrencilerimiz ve onları geleceğe hazırlayarak büyük emek sarf eden öğretmenlerimiz, büyük gayretle sürdürdüğünüz 2016-2017 eğitim ve öğretim yılını tamamladınız. Öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi gösterdikleri gayret ve fedakârlıklarından dolayı bir kez daha kutluyorum.
İyi bir eğitim, iyi bir gelecek demektir. Tercan Kaymakamlığı olarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ve temiz ortamlarda eğitim almaları, sportif ve sosyal faaliyetlerin içerisinde yer almaları için eğitim ve öğretime sunduğumuz katkılarımız artarak devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı tatiller diliyorum” dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …