Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam Karaca Muhtarlarla Toplantı Düzenledi

Kaymakam Karaca Muhtarlarla Toplantı Düzenledi

Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca köy muhtarlarıyla toplantı düzenledi. Her ayın ilk haftasında belirlenen köy muhtarlarıyla bir araya gelen Kaymakam Kürşat Karaca,köylerin sorunları,ihtiyaçları konusunda görüş alış verişinde bulunuyor.
Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Kürşat Karac’nın yanı sıra ,İlçe Jandarma Komutanı Ercan Bozkurt,İlçe Emniyet Müdürü Hacı Ahmet Aydoğan,İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık,Köylere Hizmet Götürme Birliği müdürü ve ilçe Özel İdare Müdür vekili Muhlis Pakkan,İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Emre Özelgül,Tercan Orman İşletme Şefi Burak Yalçıntaş ile Sağlıca, Esenevler,Konarlı,Yaylım,Ilısu, Gökpınar, Kalecik,Küllüce, Oğulveren ve Başbudak köyü muhtarları katıldı.Muhtarların sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıda Kaymakam Karaca, daire müdürleri ile gündeme getirilen konular hakkında muhtarları bilgilendirdi.Kaymakam Karaca toplantının açılışında yaptığı konuşmada, muhtarların vatandaşların tanınmasında büyük sorumluluk üstlendiğini  belirterek,” Köy muhtarlarımızla olağan toplantılarımızı düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Zaman zaman bizler köylerimize giderek vatandaşlarımızın durumlarını yerinde görüyor yada muhtarlarımızla düzenlediğimiz bu rutin toplantılarımızla  köylerle ilgili  çalışmalarımız,yatırımlarımız,istişare diğer konulara yönelik tüm konuları masaya yatırma imkanımız oluyor. Bu sayede çok faydalı sonuçlar elde etme imkanımız oluyor.Daha önceleri tüm köy muhtarlarımızla toplanıyorduk. Kaymakamlık olarak yeni başlattığımız uygulamayla ilçeye bağlı 71 köyü on bölgeye ayırarak her ayın ilk haftasında önceden belirlenen 10 köyümüz ve kurum amirlerinin katılımı ile toplantılarımızı yapacağız.Bu ayın ilk haftasında Sağlıca, Esenevler,Konarlı,Yaylım,Ilısu, Gökpınar, Kalecik,Küllüce, Oğulveren ve Başbudak köyü muhtarları ve ilgili kurum amirlerimizle toplantıda bir araya geldik” dedi. Kaymakam Kürşat Karaca, daha sonra muhtarlara tek tek söz verip köylerinin sorunlarını dinledi. Kaymakam Karaca,  Köy sorunlarının öncelik sırasına göre hızlı bir şekilde yapılacağı söyledi.Toplantıda Kurum amirleri de birimlerinin çalışma alanları ile ilgili muhtarlara bilgilendirmede bulundular.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …