Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam Karaca Şehit mezarlarını ziyaret etti

Kaymakam Karaca Şehit mezarlarını ziyaret etti

Tercan Kaymakamı Kürşad Karaca  15 Temmuz darbe girişimi birinci yılı nedeniyle  Tercanlı şehitlerin kabirlerini ziyaret edip karanfil bıraktı.
Kaymakam Kürşad Karaca ,beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Ercan Bozkurt ve kurum amirleri ile birlikte 2007 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kartal İlçe Emniyet Amirliği motosikletli tim amirliğinde görevi esnasında geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan polis memuru Erdem Kılıç, 2015 yılında Erzurum ordu evinde çevre temizliği yaparken çatıdan düşen buz kütleleri altında kalarak şehit olan piyade er Ferhat Erseçen ve İstanbul’da 2016 yılında 15 Temmuz hain darbe girişiminde teröristlerce şehit edilen demokrasi şehidi Recep Gündüz’ün kabirleri ziyaret edilerek Fatiha okunup çiçek bırakıldı. Kaymakam Karaca, demokrasi şehidi Recep Gündüz’ün Kurukol köyündeki kabrini ziyaret sonrası yaptığı açıklamada,” Devletimizin içerisine sızmış olan terörist bir gurubun yapmış olduğu darbe kalkışması neticesinde istemediğimiz olaylar yaşandı. Başta cumhurbaşkanımız ve devlet yetkililerinin dik duruşu ile bu sıkıntı bertaraf edildi.İnşallah bu olayların bir benzerini daha bu millet yaşamaz. Gelecek nesillerimiz böyle bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmaz. Temennimiz ve dualarımız bu yöndedir. Bu vesileyle 15 Temmuz anısına şehitlerimizi kabri başında ziyaret ettik.Tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.Ruhları şad olsun” dedi.
15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ
15 Temmuz şehitlerinin kahramanca duruşunun, hainlerin gerçekleştirmek istediği kötü niyetleri ve emelleri yerle bir ettiğini belirten Kaymakam Karaca,” Milletiyle beraber olan, milletin evlatları imanıyla tanka, topa, tüfeğe karşı durdu ve alt etti. 15 Temmuz’un birinci yılında milletçe kararlılığımız, imanımız, duruşumuz nettir. Amacımız, devletiyle, milletiyle bölünmez bir bütün olarak geleceğe her geçen gün daha güçlenerek, kararlılıkla, milletçe birlik ve beraberlik içinde yol almak ve erişmektir. Bu büyük yürüyüşümüz de 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. O ihaneti, ihanetin mensuplarını hiçbir zaman unutmayacağız. Kahramanlarımızı da hiçbir zaman unutmuyoruz. Zaten bu ihanetin unsurları hukukun önünde en ağır şekilde hesaplarını veriyorlar, vermeye devam edecekler” diye konuştu.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …