Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakam Karaca Yaylaları Ziyaret Etti

Kaymakam Karaca Yaylaları Ziyaret Etti

Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca,küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan göçer aileleri ziyaret ederek üreticilerin sorunlarını yerinde dinledi.
Kaymakam Karaca,beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Ercan Bozkurt,Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Emre Özelgül ile birlikte bölgenin en önemli küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yapıldığı yaylaları gezerek buradaki vatandaşlarla bir araya geldi. Kaymakam Karaca ve beraberindekiler  Bahar ve yaz aylarında Tercan’daki meralardan faydalanmak üzere değişik illerden gelen küçükbaş hayvan(koyun,keçi) sahiplerinin çadırlarını ziyaret ederek herhangi bir istekleri olup olmadığını yerinde inceleme fırsatı buldular. Oldukça sıcak bir ortamda geçen  ziyarette herkesle sohbet ederek sorunlarını ve bölgedeki yaylacılık hakkında bilgi edinen Kaymakam Karaca,yaptığı açıklamada ,küçük baş hayvan yetiştiriciliğinin ilçe ekonomisine büyük katkı sağladığını belirterek,bölgenin hayvan yetiştiriciliği konusunda önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.  İlçe genelinde yaklaşık 80.0000 adet küçükbaş hayvan yetiştirildiğini belirten Kaymakam Karaca, özellikle Küçükbaş  hayvanların mera alanları dışına çıkmaması gerektiğine dikkat çekti.Tercan’daki yaylaları ve mezraları ilk defa ziyaret ediğini vurgulayan Kaymakam Karaca,” Bölge coğrafi avantajlarına bağlı potansiyeli sayesinde   küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde müsait bir konumda. Bu sayede ilçe  ekonomisine de önemli katkılar sağlamaktadır. Tercan  Kaymakamı olarak vatandaşlarımız nerede yaşarsa yaşasın, hizmet prensipleri gereği vatandaşımızın en yakınında olmaya devam edeceğiz” dedi. Ülke ekonomimize katkı sağlayan Küçükbaş hayvan sahipleri de, koyun ve keçilerinin Tercan’ın doğal ortamında otlamasından duydukları memnuniyeti ifade ederek ziyaret gerçekleştiren Kaymakam Kürşad Karaca ve beraberindekilere teşekkür ettiler.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …