Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakan Çotu Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Kaymakan Çotu Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar  ile  Necati Bey orta okulu, Kemah İmam Hatip ortaokulu ve Kerer Orta okulunu ziyaret ederek öğretmenlerle bir arata geldi.
Kaymakam Çotu, ilçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar ile birlikte ilçe merkezinde Necatibey ve İmam Hatip ortaokulu ile Kerer  köyü orta okulunu ziyaret etti.  Öğretmenlerle toplantı  düzenleyen Kaymakam  Çotu, sorun ve talepleri dinledi. 25/26 Nisan tarihleri arasında TEOG sınavına girecek olan öğrencilerin durumu hakkında öğretmenlerden bilgi aldı. İlçede eğitim kalitesinin yükseltilmesi adına kaymakamlık olarak her türlü desteği  vermeye devam edeceklerini belirterek,”  Her zaman için ülke kalkınmasının temel taşı olan öğretmenlerimizin yanındayız. Kapımız onlara daima açıktır” dedi. Devlet olarak, öğrencilere  her türlü desteği vereceklerini vurgulayan Kaymakam Çotu, yarının geleceği olan öğrencileri çok önemsediklerini kaydetti. öğrencilerin yetiştirilmesinde öğretmenlik mesleğinin büyük önem taşıdığını ifade eden Çotu,”Öğretmenlerin mesleğini yaparken fedakarlık ve özverinin de olması gerekir. Öğretmen, her hareketiyle ve her davranışıyla öğrenciler için örnek olması gereken kişidir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi öğretmenlere teslim ediyoruz. Öğretmenlerin verdiği misyon, öğretmenin model olması, öğrencinin dünyasında büyük önem taşımaktadır. Öğretmenlerimiz öğrencilere vermiş oldukları derslerin yanı sıra her öğrenciye daha küçük yaşlarda kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasıyla, okuyan, gelişen ve her geçen gün okuduğu kitaplardan ve öğretmenlerin verdiği bilgiler ışığında daha da başarılı bir neslin oluşmasına katkı sağlanmalıdır.” diye konuştu.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …