Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaymakan Çotu Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Kaymakan Çotu Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar  ile  Necati Bey orta okulu, Kemah İmam Hatip ortaokulu ve Kerer Orta okulunu ziyaret ederek öğretmenlerle bir arata geldi.
Kaymakam Çotu, ilçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar ile birlikte ilçe merkezinde Necatibey ve İmam Hatip ortaokulu ile Kerer  köyü orta okulunu ziyaret etti.  Öğretmenlerle toplantı  düzenleyen Kaymakam  Çotu, sorun ve talepleri dinledi. 25/26 Nisan tarihleri arasında TEOG sınavına girecek olan öğrencilerin durumu hakkında öğretmenlerden bilgi aldı. İlçede eğitim kalitesinin yükseltilmesi adına kaymakamlık olarak her türlü desteği  vermeye devam edeceklerini belirterek,”  Her zaman için ülke kalkınmasının temel taşı olan öğretmenlerimizin yanındayız. Kapımız onlara daima açıktır” dedi. Devlet olarak, öğrencilere  her türlü desteği vereceklerini vurgulayan Kaymakam Çotu, yarının geleceği olan öğrencileri çok önemsediklerini kaydetti. öğrencilerin yetiştirilmesinde öğretmenlik mesleğinin büyük önem taşıdığını ifade eden Çotu,”Öğretmenlerin mesleğini yaparken fedakarlık ve özverinin de olması gerekir. Öğretmen, her hareketiyle ve her davranışıyla öğrenciler için örnek olması gereken kişidir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi öğretmenlere teslim ediyoruz. Öğretmenlerin verdiği misyon, öğretmenin model olması, öğrencinin dünyasında büyük önem taşımaktadır. Öğretmenlerimiz öğrencilere vermiş oldukları derslerin yanı sıra her öğrenciye daha küçük yaşlarda kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasıyla, okuyan, gelişen ve her geçen gün okuduğu kitaplardan ve öğretmenlerin verdiği bilgiler ışığında daha da başarılı bir neslin oluşmasına katkı sağlanmalıdır.” diye konuştu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …