Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kazak Öğrenciler Sertifikalarını Aldı

Kazak Öğrenciler Sertifikalarını Aldı

Erzincan Üniversitesi ve Kazakistan Korkut Ata Kızılorda Devlet Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında üniversitemizde Türkçe eğitimi gören 13 öğrenci, eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldılar.
Rektörlük Makamında düzenlenen programa Erzincan Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yasin Mahmut Akar, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü Uzmanı Aygerim Serdaliyeva ve Kazak Öğrenciler katıldı.
Kazak Öğrencileri Erzincan’da ve Erzincan Üniversitesinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getire Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencileri Erzincan’da tekrar ağırlamak istediklerini dile getiren Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, öğrenci değişimlerinin iki ülke arasındaki kültür alışverişini artırdığına dikkati çekti.
Rektör Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, dil eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencileri tebrik ederek, öğrencilere sertifika ve hediye takdiminde bulundu.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …