Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemah Kerer Köyü Ortaokulu’nda Bilim Fuarı Açıldı

Kemah Kerer Köyü Ortaokulu’nda Bilim Fuarı Açıldı

Kemah ilçesine bağlı Kerer köyü orta okulu öğrencileri tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı.
Okul bahçesinde yapılan açılışa Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, İlçe Jandarma komutanı İsmet Tığlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Bilim Fuarının açılış kurdelesini kesen Kaymakam Çotu öğrenciler tarafından hazırlanan projeleri tek tek inceledi ve projeleri hakkında öğrencilerden bilgi aldı Fuarda, Fen bilgisi, Sosyal Bilgiler, Türkçe, Matematik, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Teknoloji Tasarım alanlarında 16 proje sergilendi. .Fuarın açılışında konuşan Kaymakam Cuma Çotu, daha önce köy denilince akla bilimin gelmediğini, teknolojinin gelişmesi ile artık köylerin birer bilim merkezi haline geldiğini söyledi. Bilim şenliklerinin köylere kadar inmesinin gurur verici olduğunu belirten Kaymakam Çotu, şöyle konuştu: ‘Artık günümüzde gelişen teknoloji milli eğitimimizdeki dönüşümü ortaya çıkarması bakımından önemli. Artık bilim şenlikleri köylerimize kadar indi. Hepimizin bunu desteklemesi gerekiyor. Çocuklarımızdaki bilim ışığını, bilgilerin açığa çıkması bakımından da hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Artık köylerimize kadar inen bilim şenliklerinden dolayı mutluyuz, gururluyuz, geleceğimiz adına da umutluyuz.’ dedi.
Kerer Köyü ortaokulu Müdürü- Mehmet Korkmaz ise ,Proje yürütücüsü Nihat Yaşar’ın öğretmen ve öğrencilerin gayretli ve özverili çalışmaları sonucu 16 proje ile fuarı açtıklarını ifade ederek, Çok ilginç projelerin ortaya çıktığını, köy okulu olmalarına rağmen imkanlar sağlandığında mucit adayı öğrencilerinin bir çok esere imza atabileceklerini belirtti. Köy okullarında da bilimsel çalışmalar yapılabileceği konusunda öğrencilerinin cesaretlendiğini ve ilerde daha iyi projeler ve eserler ile böylesi sergilere imza atacaklarını vurgulayan Korkmaz, bilim fuarının açılışında emeği geçen öğretmenleri ve öğrencilerini de teşekkürlerini iletti. Konuşmaların ardından Kaymakam Çotu,, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı İsmet Tığlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar, Okul Müdürü Mehmet Korkmaz ve diğer davetliler ile fuarı gezerek öğrencilerden bilgi aldı.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …