Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemah TEOG’da Erzincan il birincisi oldu

Kemah TEOG’da Erzincan il birincisi oldu

Kemah ilçesinden büyük başarı. Bu yıl yapılan TEOG sınavlarında Kemahlı öğrenciler Erzincan genelinde birinciliği ilçelerine getirdiler.
Erzincan’ın Kemah ilçesinde ortaokul öğrencilerinin bu yıl 23/24 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılan 8.sınıflar 1.Dönem Ortak Sınavlarında büyük bir başarı göstererek il birincisi olması ilçede sevinçle karşılandı.
Kemah Kaymakamı Cuma Çotu,8.sınıflar 1.Dönem Ortak Sınavlarında il birincisi olma başarısını gösteren ortaokul müdürleri ve öğretmenleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kemah Öğretmen Evi’nde verilen kahvaltıya Kaymakam Cuma çotu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar, orta okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Oldukça sıcak bir sohbet ortamımda geçen kahvaltıda konuşan Kaymakam Çotu,Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavında kazanılan başarıdan dolayı ortaokul müdürlerini kutlayarak,” Kemah’ın adına yakışır  bir şekilde başarı sağladınız.23/24 Kasım 2016 tarihinde yapılan 8.sınıflar 1.Dönem Ortak Sınavlarında ilçemiz diğer ilçeleri geride bırakarak büyük bir başarıya imza atarak il birincisi olması bizleri gururlandırdı. Bu başarının mimarları olan Okul Öğretmenlerimizi, Aile Birliği üyelerimizi ve Velilerimize teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.Kemah’ın ekonomik kaynaklar yönünden yetersiz sayılabilecek bir ilçe olmasına rağmen Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavlarında tüm derslerde Türkiye ortalamalarını üstünde bir başarı gösterildiğini vurgulayan Kaymakam Çotu,”. Kazanılan bu başarı tesadüf olmayıp planlı programlı çalışmanın eseridir.Zor olanı başaracağımıza hiç şüphem yok. Bizlere bu mutluluğu yaşatan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, yönetici arkadaşlarımıza, fedakâr öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen velilerimize tekrar teşekkür ediyorum.8.sınıflar 1.Dönem Ortak Sınavlarında Kemah il birincisi olurken,2.Üzümlü,3.Çayırlı,4.Refahiye,5.İliç,6.Otlukbeli,7.Kemaliye.8.Tercan olarak belirlenmiştir” diye konuştu.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …