21 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemah’ta 1. Etap TOKİ Kuraları Çekildi

Kemah’ta 1. Etap TOKİ Kuraları Çekildi

Kemah’ta baraj projeleri ile üç mahallenin sular altında kalacak olması ve mahalle sakinlerinin ilçeden ayrılmamaları için TOKİ tarafından ilçede başlatılan proje kapsamında yapılan konutlar ile emekli olmuş, köylerden kış aylarında başka illere gidenler için yeni fırsatlar sağlanmış oldu.
Erzincan Kemah merkez 1’nci etap toplu konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı tamamlanan konutların kura çekimi gerçekleştirildi.
Kemah Meslek Yüksekokulun da gerçekleştirilen kura çekimine Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan 2+1 ve 3+1 konutlar Kemah ilçemizin nüfus kaybını bir nebze olsun durdurmak için önemle olduğu söylenirken, asansörlü, merkezi ısıtmalı olan konutlarımız aynı zaman da Kemah’ın kaderini de değiştireceğini ifade etti.
Kemah İlçemiz de uzun zamandır çalışmaları devam eden ve bir çok sıkıntının aşılarak tamamlanması sağlanan TOKİ konutlarımızın noter huzurun da çekilişini yapıyoruz diyen Kemah Kaymakamı Cuma Çotu; “İlçe Çarşı Mahallesinde yapılan TOKİ konutları ilçe merkezi konumunda, Okullara yakınlığı camiye ve merkeze yakınlığı ile ideal, 4 katlı yapılan 138 adet 2+1 ve 58 adet 3+1 konutlarımızın çekişinde talihli hemşerilerimi kutluyorum hayırlı olsun güle güle otursunlar” dedi.
Daha sonra noter huzurunda yapılan kura çekiminde şanslı olduğunu belirten Asgari ücretle çalışan 4 kişilik aile reisi Eyüp Aldemir mutluluğunu aile bireyleriyle paylaşırken Tok inin konutlarının yapımında emeği olan herkese teşekkür ederim dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …