9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemah’ta 4 Bin 550 Fidan Toprakla Buluştu

Kemah’ta 4 Bin 550 Fidan Toprakla Buluştu

Erzincan’ın Kemah ilçesinde düzenlenen  ‘Yeşil Bir Kemah,Yeşil Bir Gelecek ‘ projesi kapsamında düzenlenen ağaçlandırma etkinliğinde  4500 fidan toprakla buluşturuldu.
Kemah İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ve Kemah orman İşletme Şefliği işbirliğinde öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile ağaçlandırma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan ilçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar, ağaç dikmenin önemine vurgu yaparak, “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin” Hadis-i Şerifine dikkat çekti. Herkesin fidan dikme konusunda evi, bahçesi dikebileceği uygun alanı, neresi varsa bunu en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Çukadar”,Memleketimizin de buna ihtiyacı var. Bu konuda, orman teşkilatımız ciddi anlamda çalışıyor ama sadece bir kurumun çalışmasıyla değil tüm kurumların, herkesin bu konuda seferber olmasıyla daha yeşil örtüye sahip bir ilçe ve ülke oluşturabiliriz. Kemah’ımız orman varlığı yönünden zengin değildir. , Avrupa ülkelerine baktığınızda orada yaşayan insanlar yeşil örtüye müthiş saygı gösteriyorlar.
Bir fidanı yaşatmak için bir insan kadar değer veriyorlar. Bu anlamda hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Bu organizasyona katılan öğretmenlerimize,öğrencilerimize ve desteklerinden dolayı İlçemiz Kaymakamı sayın Cuma Çotu’ya, Kemah Orman İşletme Şefi Deniz Yılmaz ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından katılımcılar,Göğüsbağu mahallesinde ki alanda katılımcılar tarafından 4500 fidan toprakla buluşturulurken, ardından can suyu verildi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …