24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemah’ta 40. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Yapıldı

Kemah’ta 40. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Yapıldı

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İstanbul’da başlayan ve Erzincan’ın Kemah ilçesinde devam eden Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği 40. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Şehit Burak Cantürk 2017 Sezonu yarı final ve final müsabakalarının açılış törenine katıldı
Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği 40. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Şehit Burak Cantürk 2017 Sezonunun İstanbul ayağından sonra Erzincan’da devam edecek olan yarı final ve final müsabakaları için Erzincan’ın Kemah ilçesinde açılış programı düzenlendi.
Programa, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, protokol mensupları, çok sayıda Kemahlı işadamı ve vatandaşlar katıldı. İlçe Meydanında gerçekleştirilen programda açılış konuşmasını yapan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Oral, 1978 yılında başlayan turnuvanın bu yıl 40’ıncısını düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, turnuvayı başlatan ve bugünlere taşıyanları saygıyla andıklarını ifade etti ve turnuvaya maddi, manevi destek verenlere teşekkür etti.
Turnuvanın, Kemahlıların birlik ve beraberliğinin en önemli göstergesi olduğunu ifade eden Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, “Turnuvanın asıl hedefi gençlerin birbirlerini tanıması ve kaynaşmasına katkıda bulunmaktır. Varlığımızın teminatı olan gençlerimize verdiğimiz önem onların geleceğe daha umutla bakmalarına katkı sağlamaktır” dedi.
Düzenlenen turnuvalar ile amaç karşılaşmalarda kazanmak değil, dost edinmek, sevgi paylaşmak ve gönülleri kazanmak olduğuna vurgu yapan Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, emeği geçenlere teşekkür etti. Bir çok konuşmacının yer aldığı programda Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’da 40 yıldır aralıksız olarak devam eden dostluk turnuvalarının asırlar boyu devam etmesi dileklerinde bulunarak bu geleneği yaşatanları tebrik ettiler.
Programda son olarak konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Kemahlıların bu birlik ve beraberlik örneğinin Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyerek neredeyse yarım asırdır devam eden Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasında yer alan spor kulüplerine başarılar dileyerek emeği geçenleri tebrik etti.
Kemah ilçesinin insanının vefakar olduğuna dikkat çeken Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Ramazan Bayramında Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Kemah’ta bulunan komando bölüğü ziyaretinde askerlerin operasyon dönüşünün halk tarafından davul zurna ile karşılanmasının duygu dolu anlar yaşattığını söyledi.
Turnuvada 15 Temmuz şehitlerimizden biri olan Kemahlı Şehit Burak Cantürk’ün isminin yaşatılmasına da değinen Vali Arslantaş, Kemahlıların vatanına ve milletine olan bağlılığı ile adında söz ettirdiklerini vurguladı. Son bir yıl içerisinde Kemah’ta 22 terör örgütünün etkisiz hale getirildiğini söyleyen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, bu operasyonlarda tek bir güvenlik görevlisinin burunun dahi kanamadığını belirtti.
Diğer terör örgütleri ile devam eden mücadelede, 900 civarı kamu görevlisine işlem yapıldığını hatırlattı. İl genelinde devam eden projelere değinenVali Arslantaş, Erzincan’da besi ihtisas organize sanayi bölgesi, sera ihtisas organize sanayi bölgesi, arazi toplulaştırma projesi, yeni il emniyet müdürlüğü binası ile birlikte Kemah’ta bir de komando bölüğü binasının en kısa zamanda hizmete gireceğini söyledi. Eğitimde gelinen noktaya değinen Vali Arslantaş, TEOG ve diğer bir çok sınavda büyük başarı elde edildiğini hatırlatarak, bu başarı çıtasını daha da yükseltmek için milli eğitim teşkilatının tamamı ile yoğun bir çalışma içerisinde olunduğunu hatırlattı. Kemahlı öğrencilerin TEOG sınavında Türkiye üçüncüsü olduğunu söyleyen Erzincan ValisiAli Arslantaş, bu başarının daha da artması, için milli eğitim müdürlüğüne bağlı okullarda yaz kurslarının devam ettiğini, öğrencilerin bu kurslardan ücretsiz olarak faydalanabileceğini hatırlattı.
Kemah’ta bir de huzurevi projesinin olduğunu söyleyen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, FETÖ’den alınan bir yurt binasının huzurevi olarak hizmet vereceğini belirterek, yapılacak tadilatın ardından vatandaşların burada misafir edileceğini söyledi. 40. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Şehit Burak Cantürk 2017 Sezonunun hayırlı olmasını dileyerek emeği geçen ve katkı da bulunan herkesi tebrik etti.
Yapılan konuşmaların ardından turnuvaya katkıda bulunanlara plaketleri verildikten sonra program alanında açılan resim sergisi gezildi.
40. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Şehit Burak Cantürk 2017 Sezonunun yarı final ve final müsabakaları ise Kemah’ta yapılacak karşılaşmalar ile devam edecek.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …