Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemah’ta Eğitim Camiası İftarda Buluştu

Kemah’ta Eğitim Camiası İftarda Buluştu

Kemah Kaymakamlığı tarafından ilçe merkezi ve köylerinde görev yapan öğretmenlere, milli eğitim çalışanlarına ve ailelerine iftar yemeği verildi.
Kemah Kaymakamlığınca ilçedeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler,milli eğitim çalışanları ve aileleri düzenlenen iftar yemeğinde ağırlandı. Erzincan merkezde Ekşi Su restaurat’ta gerçekleştirilen iftar yemeğine Kemah Kaymakamı Cuma Çotu, Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün,müdürü yardımcıları ve şube müdürleri,Kemah Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar,Şube Müdürü Salih Tuzlukaya,okul müdürleri,tüm öğretmenler ve aileleri katıldı.İftar Yemeğine katılımın yoğun olduğu gözlendi.
Programda konuşan Kemah Kaymakamı Cuma Çotu , Kemah’ın sadece akademik alanda değil sosyal, kültürel alanda da büyük başarılara imza attığını ifade ederek,” Kemah´ın eğitim seviyesinin şuan beklenenin üstünde bir seviyede olduğunu bununda ilçemizde büyük bir sevinç ve mutluluk oluşturdu, Bu başarının oluşmasında büyük bir gayret gösteren başta ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Çukadar´a, Şube Müdürümüz Salih Tuzlukaya´ya,okul müdürlerimize ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.Öğretmenlik,dünyanın en zor ama en keyifli mesleklerinden birisidir. Çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu anlamda,Kemah Kaymakamlığı olarak her zaman öğretmenlerimizin yanındayız” diye konuştu.
Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’de konuşmasında, yıl boyunca büyük bir gayretle çalışarak Kemah´ı TEOG sınavında birinciliğe taşıyan öğretmenlere teşekkür etti.Eğitim seviyesini en üst düzeye taşımak için daha çok çalışılması gerektiğini belirten Gün,” Kemah ilçemiz bunun en güzel örneğidir.Eğitimdeki kaliteyi artırmak ve okulda başarılı bireyler yetiştirmek için yıl boyunca gösterdikleri performanstan dolayı tüm öğretmen ve idarecilerimizi bir kez daha tebrik ediyorum” dedi. 2016/2017 eğitim öğretim yılının yorgunluğunun ardından Ramazan ayının maneviyeti vesilesiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen iftar yemeğinde bir araya gelen okul müdürleri,öğretmenler hoşça vakit geçirme imkanı buldular. Yemeğin ardından misafirler mekândan ayrılırken bir hayli neşeli ve keyifli oldukları görüldü.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …