Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemaliye Sıtkı Fırat Foto Safari Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kemaliye Sıtkı Fırat Foto Safari Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

38.Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen Sıtkı Fırat Foto safari” fotoğraf yarışmasının ödül töreni yapıldı.
Amatör-profesyonel ayrımı gözetmeksizin tüm fotoğraf meraklılarının katıldığı yarışmanın ödül töreni Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.Ödül törenine Kaymakam Mustafa İlhan,Belediye Başkanı Mustafa Haznedar,Kemaliye Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı İsmail Yücel,Dr. Feridun Çelikmen,Fotoğraf sanatçısı Aykut Fırat,kurum amirleri ve fotoğraf sanatına gönül vermiş davetliler katıldı. Kemaliye’mizin doğal güzelliklerini en güzel şekilde yansıtan fotoğraflar jüri tarafından seçildi.Yapılan değerlendirme sonucunda İbrahim Demirel birincilik ödülü, Fırat Kıztanrı ikincilik ödülü ve Abdurrahman Kurt’da üçüncülük ödülüne layık görüldü.Tören Sıtkı Fırat’ın hayatını anlatan bir sunum ile başladı.Ödül töreninde konuşan Kaymakam Mustafa İlhan,gelenek ve göreneklerin muhafaza edilmesinin toplumların kimliğinin korunmasında önemli rol oynadığını belirterek,” Muhafaza, toplumların yok olmasını önlemektedir. Bunun için de bize özgü ve geleneksel sporların yok olmasını önlemek, hatta bunları geliştirerek dünya çapında tanınır, bilinir hale getirmek, belki de böylece olimpiyatlara taşımak gerekiyor. Bu anlamda festivaller büyük önem taşımaktadır.
Kemaliye’in ulusal ve uluslar arsı arenada tanıtımında önemli rol oynayan 38.Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları şenliklerini ölümsüzleştiren ve o fotoğrafları çeken tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi. Tören, dereceye girenlerin ödüllerini alması ile son buldu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …