Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemaliye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu resim sergisi açıldı

Kemaliye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu resim sergisi açıldı

Kemaliye’de , İl Kültür ve Turizm Müdürlüğün hazırladığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu resim sergisi açıldı. Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan’ın katılımı ile kooperatif binasında açılan sergide 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan olayların anlatıldığı fotoğraflar yer aldı.
Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan; 15 Temmuz, Türk milletini oluşturan bu aziz milletin yeniden dirilişinin ve ruh bulmasının günüdür. Dolayısıyla bu ruha anlamlı bir şekilde tüm programlarımızı halkımıza sunmanın gayreti içerisindeyiz.  Şehitlerimizin hepsinin ruhu cennet olsun. Birlikteliğimizi beraberliğimizi göstererek böylesine bir program düzenledik. Tanklar karşısında kahramanca duran, son teknolojik silahların karşısında canını siper eden babalarımız, kadınlarımız ve tüm kardeşlerimizi tekrardan yâd ediyoruz” diye konuştu.
15 Temmuz darbe girişimi karşısında halk tarafından ortaya konulan direniş örneğinin herkesin hafızasında canlı tutulması ve bu direniş ruhunun görsel olarak daha etkili bir biçimde anlatılabilmesi amacıyla çeşitli fotoğrafların sergilendiği sergide halkın direnişinin anlatıldığı resimler dikkat çekti.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …