Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kerer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden anlamlı yardım

Kerer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden anlamlı yardım

Merkezi İstanbul’da bulunan Kemah Kerer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kerer köyü okulunda okumakta olan öğretmen ve öğrencilere spor ayakkabısı ,eşofman  yardımı yapılırken  okulun kırtasiye ve çeşitli ihtiyaçları da giderildi. Kerer köyü ilk okulu ve orta okulunda öğrenim gören 53 öğrenci ve 9 öğretmene Kerer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince spor ayakkabısı ve eşofman dağıtıldı. Ayrıca okul ve öğrencilerin kırtasiye ve yardımcı kaynak ihtiyacını da gideren dernek bunun yanında okulun bütün sınıflarının perdelerini yenileyerek tamamını stor perde yaptırdı. Bu münasebetle Kerer köyü okulunda program düzenlendi.Programa Kaymakam Cuma Çotu,Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan,İlçe Jandarma Komutanı İsmet Tığlı,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar, İlçe Müftüsü Rahmi Sancar , Kemah Kerer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Ersoy ve yönetim Kurulu, öğretmen ve öğrencilerle köy halkı katıldı.Programın açılışında konuşan Kerer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Ersoy,yapılan çalışmanın sadece bir vefa borcu olduğunu belirterek kendilerinin de bu sıralarda oturduklarını söyledi.Ersoy,” Bu öğrenciler ve öğretmen arkadaşların başarıları bizim en büyük gururumuzdur.Okulumuzun TEOG’daki başarısı takdire şayandır.Dolayısıyla bu başarının mimarları öğretmenlerimizi ve öğrencilerimize ne yapsak azdır.Bu başarıya katkı sağlayan Kaymakamı Cuma Cotu’ya,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar’a,Kerer Köyü Orta okulu Müdürü Mehmet Korkmaz’a,öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Ersoy,Kerer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak . Her zaman Kerer İlk ve orta okulunun yanında olacaklarını sözlerine ekledi.
Kemah Kaymakamı Cuma Çotu’da konuşmasında ,Kemah’ta ve Köylerinde dernekleşmesin çok iyi yapıldığına dikkat çekerek bu bölgenin gelişip kalkınmasında bu derneklerin büyük katkısının olduğuna vurgu yaptı.
Kerer Ortaokulunun başarılı bir okul olduğunu yaptığı çalışmalarla Kemah’ı hep gururlandırdığını dile getiren Kaymakam Çotu, bu başarıyı ödüllendirmenin başarının devamlılığı için çok büyük bir önem arz ettiğini belirterek eğitime yaptıkları katkılardan dolayı dernek yönetiminie teşekkür etti.
Okul Müdürü Mehmet Korkmaz’ da Kerer İlk ve Ortaokulu olarak daha büyük bir gayretle çalışarak çok daha büyük başarılara ulaşacaklarını kaydederek. Kendisi ve öğretmenleri ve öğrencileri adına her zaman kendilerinin yanında olan Kemah Kaymakamı Sayın Cuma Çotu’ ya Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukada’a ve Kerer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yöneticilerine teşekkürlerini sundu. Program hediyelerin dağıtımı ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …