22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kerer Ortaokulu’ndan Büyük Başarı

Kerer Ortaokulu’ndan Büyük Başarı

Kemah İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü açıklanan 2’nci dönem TEOG sınav sonuçlarına göre merkez ilçe dahil olmak üzere Erzincan genelinde Kerer Ortaokulu 87,69 ortalama ile birinci olarak başarılarını perçinlediler.
2016-2017 Eğitim -Öğretim yılı 2. dönem TEOG Sınavı sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Alınan sonuçlara göre Kemah İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ildeki merkez ilçe dahil dokuz ilçe içerisinde tüm ilçeleri geride bırakarak birinci oldu.
Her alanda olduğu gibi son iki yılda eğitim alanında büyük bir atılım yapan Kemah ilçemiz resmi sınav sonuçlarına göre Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir ortalamaya sahip olarak dikkatleri üzerine çekerek Türkiye genelinde önemli ilçeler arasına girmiştir denildi.
Okul bazında alınan sonuçlara göre ise Kerer Ortaokulu 87,69 ortalamayla Devlet okulları arasında İlimizde 1’nci olmuştur.
Yıl boyunca büyük bir azim ve özveriyle çalışan öğretmen ve öğrencilerin emeklerinin karşılığını almaları tüm eğitim camiasında olduğu gibi ilçe halkı tarafından da sevinç ve onur kaynağı olmuştur.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar yaptığı açıklamada:” Akılcı, kararlı ve ısrarlı çalışmalarımız sonucunda elde edilen bu büyük başarı gelecek planlarımız için hedef büyültmüştür. 3 yıl öncesine kadar eğitimde adı hiç zikredilmeyen ilçemiz bugün Türkiye’de sayılı ilçeler arasına girmiştir.
Bu sadece akademik anlamda değil sosyal, kültürel ve sportif alanda da kendini göstermektedir.
Bizim de öncelikli hedefimiz vatanına milletine, devletine bağlı bireyler yetiştirmektir. bu uğurda tüm öğretmenlerimizle azimle çalışmaya devam edeceğiz.
İlçemizin eğitim- öğretim seviyesinin artmasında ve ilçemizin ilimiz ve ülkemizde önemli bir yere gelmesinde emeği geçen bütün öğretmenlerimize, okul müdürlerimize, velilerimize ve tüm Kemah halkına müdürlüğüm adına teşekkür ederim.
Ayrıca bu başarının ortaya çıkmasında bizleri teşvik eden, yönlendiren Valimiz Sayın Ali Arslantaş’a, maddi , manevi her türlü desteği ve tüm imkanları bize sunan ilçe Kaymakamımız Sayın Cuma Çotu’ya ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün’e öğrencilerim , öğretmenlerim ve Kemahlılar adına sonsuz teşekkür ederim.” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …