29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kızılay Ramazan’da da Yoksul Ailelerin Yüzünü Güldürecek

Kızılay Ramazan’da da Yoksul Ailelerin Yüzünü Güldürecek

Türkiye Kızılay derneği  Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata, yapılacak olan yardımlar ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Türkiye Kızılay Derneği Erzincan şubesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda Erzincan’ da bin aileye içerisinde 22 çeşidin bulunduğu gıda paketi yardımı yapılacağını belirten Bayata, dağıtımların arife gününe kadar devam edeceğini belirtti.
Türkiye Kızılay Derneği Erzincan şubesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda Erzincan’ da bin aileye, içerisinde 22 çeşidin bulunduğu gıda paketi yardımı yapılacak. İhtiyaçlı aileler 0446 223 47 43 numaralı telefona 7 gün 24 saat ulaşarak isimlerini yazdırabilecekler. Dağıtımlar Arife gününe kadar devam edecek.
Türkiye Kızılay derneği Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata, yapılacak olan yardımlar ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında; “Tüm İslam aleminin Erzincanlı hemşerilerimizin ramazanı şerifinin hayırlara vesile olmasını ve İslam alemi üzerinde bulunan kara bulutları dağıtarak daha iyi ve daha müreffeh günleri Cenabı Allah nasip diyerek başladı.
Bayata; “Bugün Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şube Başkanlığının her yıl geleneksel olarak organize etmiş olduğu Ramazan yardım paketlerinin dağıtımı ile ilgili olarak basın açıklamasında bulunuyoruz. Bu yılda her yıl olduğu gibi bin aileye içerisinde 22 çeşit den oluşan gıda kolilerini hazırlamış bulunuyoruz. 2 ya da 3 ekibimiz hafta başından itibaren bizlere dilekçe ile başvurmuş olan vatandaşlarımıza ve daha önce bizim tespit etmiş olduğumuz ihtiyaçlı ailelere dağıtım başlayacak ve dağıtımlarımız Arife gününe kadar devam edecek. İnşallah bu süreçte de bu yardıma muhtaç olan aileler Kızılay şube başkanlığımıza başvurarak güncel listede olmayan isimlerini listeye ekletebilirler.
0446 223 47 43 numaralı telefona 7 gün 24 saat ulaşarak isimlerini yazdırabilirler diyen Türkiye Kızılay derneği Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata; Ekiplerimiz bizlere verilen adreslere giderek tespit yapıldıktan sonra gıdaları ulaştıracaklar. Bu yıl 22 çeşit ten oluşan zengin bir ramazan kolimiz var. Mevcut 22 çeşidin yaklaşık 14 çeşidi bağışçılarımız tarafından karşılandı, geri kalan kısmını ise Erzincan Şube başkanlığı olarak bizler tedarik ettik. Huzurlarınızda bu çok kıymetli bağışçılarımıza çok teşekkür ederim hepsinden Allah razı olsun. Yapmış olduğumuz yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin bir nebze mutlu edebilirsek Türkiye Kızılay derneğinin misyon ve vizyonuna uygun bir hareket içerisinde olursak ne mutlu bizlere Türkiye Kızılay derneği şube başkanlığı olarak hayırlı ramazanlar ve şimdiden hayırlı bayramlar” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …